fbpx
 

Blog

Jakie zabiegi zastosować po lecie?

Jakie zabiegi zastosować po lecie?

Wakacyjny wypoczynek, na który czekamy przez cały rok, pozwala nam naładować baterie i odetchnąć psychicznie. Często jednak jest tak, że podczas słonecznego urlopu odpoczywa wszystko oprócz naszej skóry. Dlatego jesienią warto zadbać o jej regenerację.

Nawilżamy

Promieniowanie słoneczne, wysokie temperatury, klimatyzacja – wszystko to sprawia, że skóra traci wodę. A odwodniona skóra szybciej się starzeje. Szara, matowa, pozbawiona witalności  wygląda nieestetycznie. Warto więc dbać o prawidłowe nawilżenie skóry. Dzięki niemu osiągniemy natychmiastowy efekt poprawy wyglądu, a także zapewnimy cerze dłuższą młodość. Aby skóra nie traciła rezerwuaru wilgoci należy stosować kremy (najlepiej te z wysokim filtrem UV). Jeżeli jednak chcemy ją nawodnić i uzupełnić braki musimy działać dogłębnie, a zatem sięgnąć po metody medycyny estetycznej. Rewelacyjne rezultaty przynosi mezoterapia preparatami na bazie kwasu hialuronowego (np. mezoterapia Hydra Booster FILL MED by Filorga ). Zabieg został zaprojektowany tak, aby nawilżyć skórę w najgłębszych warstwach oraz zwiększyć jej elastyczność. Preparat podawany jest bezpośrednio do tkanki za pomocą igły lub kaniuli. Zabiegi mające za zadanie nawilżyć dogłębnie skórę warto stosować nie tylko na twarz, ale na wszystkie obszary, które są narażone na kontakt ze słońcem. One bowiem najszybciej się odwadniają i poddają upływowi czasu. Dotyczy to obszarów szyi, dekoltu i dłoni – stanowią one obok twarzy swego rodzaju wizytówkę zdradzającą wiek i kondycję skóry.

Odbarwiamy

Wakacyjne słońce niejednokrotnie pozostawia na naszej skórze przebarwienia Jednak plamki, które pojawiły się po tegorocznym urlopie mogą być tak naprawdę pamiątką po wakacjach sprzed wielu lat. Problem ten dotyczy szczególnie kobiet – ich gospodarka hormonalna (i zmieniający się poziom estrogenów np. podczas stosowania doustnej antykoncepcji czy leków podczas menopauzy)   wzmaga wrażliwość na działanie promieni UV. Skóra, na której pojawiły się przebarwienia, jest podatna na powstawanie kolejnych. Defekt ten nie zniknie sam, nawet jeśli od tej chwili zaczniemy konsekwentnie stosować kremy z filtrem. Aby usunąć przebarwienia należy wybrać się do gabinetu medycyny estetycznej. Tam, w zależności od potrzeb i skali problemu, lekarz dobierze odpowiednią metodę usuwania plamek. Wśród najnowszych technologii warto wyróżnić laser Emerge.  Laser frakcyjny wykorzystuje energię w postaci mikrowiązek światła, które w kontrolowany sposób uszkadzają wybrane obszary naskórka i skóry właściwej. Naturalny proces gojenia się skóry prowokuje proces, w którym uszkodzone komórki skóry zastępowane są przez nową, zdrową tkankę. Efektem tego jest zdrowsza i młodsza skóra.Dodatkowo działanie lasera usuwa barwnik (melaninę) i sprawia, że skóra odzyskuje zdrowy, jednolity koloryt. Laser pozwala wyeliminować problem przebarwień ze wszystkich obszarów ciała. Za sprawą zabiegu możemy zatem nie tylko pozbyć się przebarwień, ale jednocześnie się odmłodzić.

Wdrażamy zdrowe nawyki

Pamiętajmy jednak, że niezależnie od metody, na którą zdecydujemy się, aby usunąć przebarwienia, będziemy musieli na stałe zaprzyjaźnić się z kremem z filtrem.  Jeśli nie będziemy chronić skóry przed promieniowaniem UV, przebarwienia powrócą. Negatywny wpływ promieniowania przełoży się również na stan nawilżenia naszej skóry. Odwodniona skóra traci jędrność i elastyczność, szybciej się starzeje. Po wakacjach warto odwiedzić gabinet medycyny estetycznej w celu właściwej kuracji. Pamiętajmy jednak, że dla dobra kondycji naszej skóry gabinet ten powinien być odwiedzany częściej, a ochrona słoneczna powinna być stosowana przez cały rok.  

 

W Aspalii skorzystać możesz również z zabiegów wygładzenia zmarszczek przy użyciu toksyny botulinowej.

Umów się na wizytę telefonicznie

phone
882 11 88 90
12-3-461-161
Gabinet otwarty:
poniedziałek - piątek: 8:00 - 20:00
sobota: nieczynne

Zobacz jak dojechać

ASPALIA
Centrum medycyny estetycznej

ul. Wł. Żeleńskiego 86, 31-353 Kraków

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI