fbpx
 

Zabiegi dla mężczyzn

Zabiegi dla mężczyzn

Narażona na codzienne podrażnienia męska skóra, choć starzeje się wolniej od skóry kobiety , wymaga troskliwej i systematycznej pielęgnacji.
Zawartość kolagenu w skórze męskiej, jest większa niż w skórze kobiet, jednak popełniane błędy pielęgnacyjne, stres i intensywny tryb życia mogą powodować przesuszenie skóry, utratę jędrności, a także powstawanie głębokich zmarszczek.

Do najczęstszych problemów z którymi borykają się mężczyźni należy również łysienie, nadpotliwość, a także coraz częściej spotykany dyskomfort jakim jest bruksizm (zgrzytanie zębami).

Aspalia Centrum Medycyny Estetycznej w Krakowie z myślą o mężczyznach i ich atrakcyjnym wyglądzie, przygotowała wyjątkowy zestaw zabiegów dla Panów.

Oczyszczanie skóry

Zmęczenie, niezdrowy tryb życia (papierosy, zła dieta itp.) oraz zanieczyszczenie powietrza wpływają na stan i jakość skóry twarzy, przyspieszając tym samym procesy starzenia się. Zabiegi całoroczne oczyszczające skórę, z których najczęściej korzystają mężczyźni to:

 • oczyszczanie wodorowe AquaPeel H2 – więcej
 • oczyszczanie twarzy – więcej
 • mikrodermabrazja diamentowa – więcej

Rewitalizacja skóry

Stres, przemęczenie, a także niezdrowy tryb życia (papierosy, zła dieta itp.) wpływają na przesuszenie skóry twarzy i szybsze oznaki starzenia się. Szara cera, sińce pod oczami, a także utrata jędrności skóry to najczęstsze problemy, z którymi panowie zgłaszają się do klinik medycyny estetycznej. Zabiegi rewitalizujące skórę, z których najczęściej korzystają mężczyźni to:

 • osocze bogatopłytkowe – więcej
 • fibryna bogatopłytkowa – więcej
 • kwas hialuronowy- więcej
 • mezoterapia bezigłowa Cryolift – więcej
 • mezoterapia mikroigłowa- więcej
 • mezoterapia igłowa – więcej
 • Jalupro – aminokwasowa terapia zastępcza AATR- więcej
 • radiofrekwencja mikroigłowa RFrax Lift – więcej
 • HIFU Med Lift – więcej
 • laser frakcyjny Emerge – więcej

Nawilżanie skóry

Przesuszona skóra twarzy szybciej się starzeje. Zabiegi nawilżające skórę, z których najczęściej korzystają mężczyźni to:

Usuwanie i wygładzanie zmarszczek

Zmarszczki na czole, lwia zmarszczka, czy opadające kąciki ust nadają twarzy poważny, wręcz srogi charakter. W przypadku mężczyzn zdarza się, że zmarszczki są atutem, jednak w wielu przypadkach przeszkadzają m.in. w kontaktach biznesowych, czy też partnerskich, właśnie ze względu na zbyt poważny wyraz twarzy. W redukcji zmarszczek, a także ich wypełnieniu niezbędne będą zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, które pozwolą w krótkim czasie osiągnąć naturalny efekt bez długiego okresu rekonwalescencji.

Do najczęstszych zabiegów redukujących zmarszczki należą:

Wypełnianie zmarszczek i bruzd

Promienny, młodszy wygląd to pragnienie nie tylko kobiet, ale też mężczyzn. Kluczem do zachowania ładnego wyglądu jest niewątpliwie prowadzenie zdrowego stylu życia jak np. zdrowa dieta, uprawianie sportu, a także picie wody, która pozwala zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry od środka. Jeśli na twarzy pojawiają się oznaki starzenia w postaci zmarszczek, a także głębokich bruzd warto skorzystać z zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, które przywrócą skórze młody wygląd.

Do wypełnienia bruzd i zmarszczek służą zabiegi na bazie kwasu hialuronowego lub własnego preparatu, jakim jest krew:

Usuwanie blizn

Obecność blizn zwłaszcza na twarzy może być dyskomfortem również dla mężczyzn. Proponujemy następujące zabiegi w celu zlikwidowania lub zmniejszenia blizn:

 • laser frakcyjny Emerge – więcej
 • radiofrekwencja mikroigłowa RFrax Lift – więcej
 • karboksyterapia Reology 2 – więcej
 • osocze bogatopłytkowe – więcej
 • fibryna bogatopłytkowa – więcej

Nadpotliwość

Nadpotliwość to stan dotyczący około 2-3% populacji. Polega na nadmiernym wydzielaniu potu i dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn. Pierwsze jej objawy zazwyczaj pojawiają się w dzieciństwie lub w okresie dojrzewania, nasilając się w okresie 20-30 lat.
Nadpotliwość może mieć podłoże genetyczne lub mogą ją wywoływać czynniki takie jak stres, silne emocje, a także pikantne potrawy oraz alkohol i papierosy. Rozpoznanie nadpotliwości często jest subiektywnym odczuciem pacjenta, ponieważ ciężko jest określić fizjologiczną normę wydzielanego potu.

Podczas leczenia nadpotliwości ważne jest zablokowanie nerwów odpowiadających za gruczoły potowe. W tym celu stosuje się toksynę botulinową, która blokuje nerwy zaopatrujące gruczoły potowe. W efekcie następuje uniemożliwienie nadmiernego wydzielania potu w miejscach poddanych zabiegowi – więcej

Łysienie

Łysienie to poważny problem, z którym boryka się coraz więcej mężczyzn. Zazwyczaj wszystko zaczyna się od przerzedzenia włosów i tworzących się zakoli. Najczęstszą przyczyną wypadania włosów u mężczyzn jest tzw. łysienie androgenowe (dotyczy około 95% przypadków), które uwarunkowane jest genetycznie.

Aby zapobiec nadmiernemu wypadaniu włosów stosujemy następujące zabiegi i preparaty:

 • mezoterapia igłowa z wykorzystaniem preparatu Dr. Cyj Hair Filler – więcej
 • osocze bogatopłytkowe – więcej
 • fibryna bogatopłytkowa – więcej
 • karboksyterapia Reology 2 – więcej

Nadmierne owłosienie

Nadmierne owłosienie to problem, który dotyka również mężczyzn. Aby pozbyć się nadmiernego owłosienia stosujemy:

 • depilację laserową laserem diodowym z wiązką aleksandrytową – więcej

Bruksizm

Bruksizm to mimowolne zaciskanie i/lub zgrzytanie zębami zwłaszcza podczas snu – jest ono wówczas 8-10-krotnie mocniejsze niż podczas normalnego żucia pokarmu. Zlekceważenie objawów może prowadzić do poważniejszych schorzeń dotyczących nie tylko zębów i całej jamy ustnej, ale również stawów skroniowo-żuchwowych, mięśni karku, pleców, a nawet zaburzenia słuchu.
Leczenie bruksizmu jest leczeniem kompleksowym. W pierwszej kolejności wymaga konsultacji stomatologa, który zdiagnozuje przyczynę i zaplanuje odpowiednie leczenie – więcej
W terapii skuteczne jest również podanie toksyny botulinowej do mięśni żwaczy – odpowiednie jej podanie skutecznie hamuje nadmierną pracę mięśni i zmniejsza ich napięcie. Zabieg średnio powtarza się co 3-6 m-cy – więcej
W leczeniu pomocne są również odpowiednie masaże, mogące znacznie rozluźnić mięśnie.

Zadzwoń i umów się na konsultację!

tel. 882 11 88 90

Aspalia Centrum Medycyny Estetycznej
ul. Wł. Żeleńskiego 86, Kraków
aspalia@aspalia.pl

Umów się na wizytę telefonicznie

phone
882 11 88 90
12-3-461-161
Gabinet otwarty:
poniedziałek - piątek: 8:00 - 20:00
sobota: nieczynne

Zobacz jak dojechać

ASPALIA
Centrum medycyny estetycznej

ul. Wł. Żeleńskiego 86, 31-353 Kraków

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI