fbpx
 

Leczenie i usuwanie cellulitu Kraków

Usuwanie cellulitu

Usuwanie cellulitu - Aspalia Centrum Medycyny Estetycznej Kraków BronowiceCellulit to zmora wielu kobiet. Występuje na udach, pośladkach, brzuchu, biodrach, a także na ramionach i łydkach. Jest to problem medyczny, a za główne jego powstanie odpowiadają: zaburzenia hormonalne, złe krążenie krwi, zaburzenia układu limfatycznego, złe nawyki żywieniowe, brak ruchu i uwarunkowania genetyczne. Cellulit to problem złożony i wymaga kompleksowego podejścia. Dlatego kwestię usuwania cellulitu należy przedyskutować ze specjalistą. Samo przejście na “zdrowy tryb życia” nie wystarczy. Należy zastanowić się nad wizytą u kosmetologa. Oferowany przez nas zabieg usunięcia cellulitu to również sposób na poprawę sylwetki, usunięcie tkanki tłuszczowej oraz ujędrnienie skóry.

Jak sobie radzić z cellulitem?

W przypadku zaawansowanych zmian, domowe kuracje są bezskuteczne dlatego z pomocą przychodzą rozwiązania z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej. Nasi specjaliści pomogą w prawidłowym i szybkim pozbyciu się cellulitu. Systematyczne masaże w domu, aktywność fizyczna, a także odpowiednia dieta to niewątpliwie podstawa, aby mieć piękną sylwetkę. Niemniej redukcja cellulitu wymaga bardziej kompleksowego podejścia. Bardzo dobrze sprawdzi się w tej sytuacji rozwiązanie Icoone, czyli masaż próżniowy specjalnymi głowicami o różnych metodach zasysania i ucisku. W szybkim czasie pozwala zredukować cellulit, a także pięknie wymodelować sylwetkę. Jest pomocny także w kwestii usuwania tkanki tłuszczowej oraz uporczywego owłosienia.


Jak działa Icoone? To sposób na pozbycie się cellulitu

W naszym centrum medycyny estetycznej stosujemy metodę usuwania cellulitu za pomocą masażu próżniowego z wykorzystaniem laserów. W masażu aparaturowym najważniejsza jest głowica masująca, która w odpowiedni sposób zasysa fałd skóry. W zależności od “chwytu” skóra, tkanka podskórna oraz mięśnie są pobudzane, stymulowane lub drenowane. Jednocześnie umieszczony laser odpowiada za ujędrnianie skóry oraz modelowanie sylwetki. Techniki masażu odpowiednio dobrane mają za zadanie rozbić nagromadzone miejscowo komórki tłuszczowe co powoduje wyrównanie tekstury skóry, a także wykonanie drenażu. Ma on zbawienny wpływ na odprowadzanie nadmiaru wody z tkanek, dzięki czemu tracimy zbędne centymetry w obwodzie, a także wyrównujemy teksturę skóry i redukujemy cellulit. Zabieg pozytywnie wpływa również na jędrność skóry.

skuteczne leczenie cellulitu


Przygotowanie do zabiegu usunięcia cellulitu

Do zabiegu Icoone nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Przy pierwszej wizycie kosmetolog ocenia ciało pacjenta i przeprowadza wywiad dotyczący trybu życia. Przede wszystkim specjalista porozmawia o potrzebie pacjenta, a także przekaże główne przeciwwskazania dotyczące skorzystania z naszego zabiegu. Jeśli żadne takie czynniki nie występują, to teraz pacjent musi się przebrać. Sesja masażu trwa ok 35-50 min w zależności od partii ciała.

Główne przeciwwskazania:

 • ciąża,
 • żylaki,
 • niewydolność nerek,
 • nowotwory,
 • aktywne choroby skóry,
 • zakrzepica,
 • choroby serca.

Icoone to zabieg o wszechstronnym działaniu, który oprócz usuwania cellulitu ma także inną zaletę. Przy jednoczesnej redukcji cellulitu następuje modelowanie sylwetki.

Przyczyny występowania cellulitu

Niestety problem cellulitu jest coraz powszechniejszy i dotyczy coraz większej liczby kobiet. Usuwanie cellulitu dotyczy prawie 90% kobiet krajów cywilizowanych bez względu na wiek, tuszę i ilość posiadanych dzieci. Najczęstszą przyczyną powstawania cellulitu jest brak ruchu i aktywności fizycznej, siedzący tryb życia, a także nadmiar cukru i soli w diecie. Przed rozpoczęciem zabiegów redukcji cellulitu i modelowania sylwetki należy zadbać o zdrowy i sportowy tryb życia, czyli dużo ruchu i zdrowego jedzenia. Razem z naszymi zabiegami cellulit może zniknąć, a jędrność skóry zdecydowanie się poprawić.

Z medycznego punktu widzenia, cellulit to nierównomierne rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, gdzie grudki tłuszczu modelują między sobą puste przestrzenie, w których zbiera się woda oraz produkty przemiany materii. Następnie w danym miejscu pojawia się obrzęk prowadzący do powikłań z ukrwieniem. W efekcie nasza skóra wygląda jak skórka pomarańczowa. Jednak obecna medycyna potrafi sobie poradzić z takimi zmianami skórnymi.

Jak pozbyć się cellulitu?

Aby skutecznie usunąć cellulit konieczne jest działanie na wielu płaszczyznach. Nie można skupić się tylko i wyłącznie na jednym zabiegu. Im większy pakiet walki z cellulitem zastosujemy, tym szansa na jego pozbycie jest większa. Z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii szczególnie polecamy:

 • masaż podciśnieniowy Icoone – więcej
 • karboksyterapię Reology 2, która daje bardzo dobre efekty pozabiegowe – więcej.

Oczywiście same zabiegi Icoone i karboksyterapia nie wystarczą. Potrzebne są do tego jeszcze:

 • odpowiednia dieta i zmiana nawyków żywieniowych – więcej
 • odpowiednia aktywność fizyczna (spacer, gimnastyka, trening personalny) – więcej
 • masaż antycellulitowy – więcej
 • odpowiednia pielęgnacja domowa (automasaż).

usuwanie cellulitu kraków

Cellulitis i cellulit to to samo?

Często dostajemy takie pytanie, dlatego spieszymy z wyjaśnieniami. Cellulit i cellulitis to absolutnie nie to samo. Cellulitis to zapalenie tkanki łącznej, które wywołane jest przez infekcję bakteryjną. Objawy to zaczerwienienie miejsca na skórze. Cellulitis może występować praktycznie na każdej części ciała, również na twarzy. Leczenie wymaga stosowania kuracji antybiotykowej przez kilka miesięcy.

Usunięcie cellulitu nie musi być drogie

Cena zabiegu usunięcia cellulitu przy jednoczesnym modelowaniu sylwetki zależy od wybranej części ciała. Nasz cennik jest przejrzysty i znany pacjentowi już od samego początku. Dbamy o oto, aby klient na każdym etapie był poinformowany o wszystkim: sposobie leczenia oraz kosztach. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt osobisty lub telefoniczny – wszystko wyjaśnimy.

Umów się na wizytę telefonicznie

phone
882 11 88 90
12-3-461-161
Gabinet otwarty:
poniedziałek - piątek: 8:00 - 20:00
sobota: nieczynne

Zobacz jak dojechać

ASPALIA
Centrum medycyny estetycznej

ul. Wł. Żeleńskiego 86, 31-353 Kraków

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI