fbpx
 

HIFU Med Lift

HIFU Med Lift

Bezoperacyjny lifting twarzy i ciała HIFU

Dążenie do uzyskania młodszego wyglądu to niewątpliwie jeden z najczęstszych powodów, dla którego pacjentki zgłaszają się do kliniki medycyny estetycznej. Rozwijająca się w niezwykłym tempie medycyna estetyczna pozwala na dobranie terapii do praktycznie każdego problemu estetycznego.

W całej gamie zabiegów zarówno z zakresu medycyny estetycznej, regeneracyjnej jak i laseroterapii, znajduje się też perełka. Terapia, która w nieinwazyjny sposób pozwala odmłodzić i mocno zliftingować i ujędrnić skórę. Jej działanie oparte jest na skoncentrowanej fali ultradźwięków. Mowa tutaj o popularnym i naprawdę skutecznym zabiegu HIFU ( high intensity focused ultrasound). Zabieg wykorzystywany w medycynie estetycznej pozwala na zagęszczenie skóry, mocne ujędrnienie, a dzięki produkcji nowego kolagenu następuje również odmłodzenie i zminimalizowanie rozszerzonych porów.

HIFU Med Lift – co to jest?

HIFU wykorzystuje działanie bezpiecznych dla organizmu fal akustycznych, czyli ultradźwięków, które w odpowiednio wysokiej częstotliwości podgrzewają tkanki i tworzą drobne punkty koagulacji. W następstwie, skóra poddawana jest regeneracji. Następuje produkcja nowego kolagenu, a także elastyny. Przeciwdziałamy w ten sposób procesom starzenia skóry i zapobiegamy pojawieniu się nowych zmarszczek.

HIFU to zabieg bardziej bankietowy. Nie działa jak tradycyjny laser, który mocno wysusza i złuszcza skórę. Przy HIFU nie naruszamy skóry z zewnątrz. Po zabiegu możliwe jest jedynie lekkie zaczerwienienie, które dosyć szybko znika i można z powodzeniem wrócić do normalnych czynności.

Technologia HIFU używana jest do ujędrniania i liftingu również całego ciała, a także redukcji cellulitu. Najlepiej wykonać 2 zabiegi w odstępach ok. 3-4 msc. aby móc cieszyć się spektakularnymi efektami.
Zabieg HIFU łączymy w Aspalia Centrum Medycyny Estetycznej z innymi zabiegami np. karboksyterapią, a także masażem próżniowym Icoone.

Wraz z upływem czasu nasza skóra traci jędrność i elastyczność. Pierwsze oznaki takich zmian na skórze obserwujemy już po 30 roku życia. Najczęściej brak napięcia i elastyczności ujawnia się na twarzy, a dopiero później na ciele. Wraz z utratą jędrności skóry pojawiają się zmarszczki, bruzdy wargowo – nosowe, często opadają policzki, a także zwisająca skóra w okolicy podbródka.

Zabieg HIFU Med Lift

Potrzebujesz maksymalnego ujędrnienia? Chcesz, aby skóra była sprężysta i gładka? Niezastąpiony będzie nowoczesny i niezwykle skuteczny zabieg HiFU. HIFU (ang. High Intensity Focused Ultrasound) polega na stymulacji skóry za pomocą ultradźwięków o wysokiej częstotliwości, generowanych przez specjalnie do tego celu zaprojektowane urządzenie. Poprzez odpowiednie ustawienie można uzyskać wnikanie fal dźwiękowych do skóry na różną głębokość – od 1,5 mm do 4,5 mm. Regeneracja odbywa się tutaj poprzez mikrouszkodzenia tkanek wywołane działaniem ultradźwięków – komórki skóry ulegają uszkodzeniom w procesie termoablacji, wywołanej poprzez lokalnie podwyższoną temperaturę. Ze względu na precyzyjnie ustawioną głębokość penetracji wierzchnie warstwy skóry pozostają nietknięte. Jako zabieg z zakresu medycyny estetycznej, świetnie sprawdza się do liftingu twarzy i ciała ujędrniania skóry, redukcji zmarszczek czy zmniejszenia widoczności rozszerzonych porów. Zabieg HIFU Med Lift, który określany jest najskuteczniejszą terapią liftingującą, która nie wymaga ingerencji chirurgicznej.

HIFU Med Lift to medyczne terapia, która polega na zogniskowanym działaniu ultradźwięków (czyli bezpiecznej fali akustycznej) o dużym natężeniu. Działanie takie nie uszkadza skóry, a koncentruje się bezpośrednio na głębszych warstwach skóry lub tkance podskórnej.

Odpowiednio dobrane głowice dostarczają strumień skoncentrowanej energii o różnej częstotliwości i różnej głębokości działania, która dopasowywane są do specyfiki wybranego obszaru twarzy lub ciała. Poprzez koagulację dochodzi do podgrzania tkanek podskórnych, czego efektem końcowym jest lifting skóry. Zaletą zabiegu, jest również to, że skoncentrowana energia ultradźwięków inicjuje produkcję nowego kolagenu, zabieg przeprowadzany na niższej głębokości powoduje redukcję tkanki tłuszczowej.

HIFU Med Lift – kiedy stosujemy?

HIFU Med Lift stosowana jest po to, aby skorygować:

 • podwójny podbródek,
 • utratę jędrności i elastyczności skóry,
 • zmarszczki i bruzdy,
 • nadmiar skóry po ciąży,
 • opadające powieki,
 • utratę owalu twarzy,
 • opadające policzki tzw. chomiczki,
 • nadmiar skóry po odchudzaniu, np. ramiona, brzuch.

HIFU Med Lift – czy zabieg jest bolesny?

Podczas zabiegu może być odczuwalny delikatny dyskomfort, jednak zależy to przede wszystkim o obszaru, który poddawany jest zabiegowi. Po zabiegu skóra jest lekko zaczerwieniona, ale efekt ten znika w ciągu kilkunastu minut. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji i można go wykonywać cały rok bez względu na stopień nasłonecznienia.

HIFU Med Lift – jak wygląda zabieg?

Na oczyszczoną skórę, która ma zostać poddana zabiegowi nakładany jest preparat żelowy. Podczas zabiegu pacjent odczuwa ciepło. Skóra po zabiegu nie wymaga rekonwalescencji i można po nim od razu wrócić do codziennej aktywności. Na skórze może wystąpić jedynie łagodny rumień, u niektórych pacjentów może wystąpić także niewielki obrzęk, utrzymujący się do kilku dni.

HIFU Med Lift – efekty po zabiegu?

Zabieg urządzeniem HIFU Med Lift  przeciwdziała siłom grawitacji. Poprawia owal twarzy, wyostrza kontur, wyraźnie liftinguje skórę. Zabiegi dają efekt bezoperacyjnego liftingu czoła, policzków i brzucha. Linia żuchwy staje się wyraźniejsza, redukcji ulega zwiotczenie podbródka. Brwi unoszą się, a twarz odzyskuje młodszy wygląd. Zabiegami HIFU Med Lift  redukować można lokalne otłuszczenia na ciele oraz liftingować skórę po odchudzaniu i ciąży. Maksymalny efekt uzyskujemy po upływie 3 miesięcy. Bezpośrednio po zabiegu widoczna jest początkowa, bardzo korzystna zmiana w wyglądzie. W obrębie twarzy efekt liftingu utrzymuje się nawet do 2 lat.

HIFU Med Lift – jak często należy wykonywać zabieg?

Zabieg przeznaczony jest dla osób, które zaobserwowały na skórze oznaki starzenia takie jak zwiotczenia, zmarszczki, zaburzony owal twarzy. W niektórych przypadkach wystarczy jeden zabieg, aby efekty były zadowalające. W innych, kiedy znaki upływającego czasu są bardzo zaawansowane zaleca się wykonać serię 2-3 zabiegów w odstępach co 3 miesiące.

HIFU Med Lift – jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

 • otwarte rany lub zmiany na twarzy takie jak np. trądzik, opryszczka,
 • metalowe implanty w obrębie twarzy lub szyi,
 • implanty generujące pole elektromagnetyczne np. rozrusznik serca
 • ciąża i karmienie piersią
 • zażywanie, leczenie środkami przeciwzakrzepowymi,
 • zaburzenia krzepliwości krwi,
 • choroba nowotworowa.

W Aspalia Centrum Medycyny Estetycznej polecamy również zabiegi karboksyterapii, czyli metodę bazującą na podaniu dwutlenku węgla pod skórę. Zabieg ma działanie wyszczuplające, a także redukujące cellulit.

Jędrne i gładkie ciało, kilka kilogramów mniej w kilkanaście dni jest możliwe dzięki zabiegom, wspomagającym utratę tkanki tłuszczowej. Za pomocą technologii Icoone. Twoje ciało zostanie wymodelowane poprzez specjalne głowice. Poczujesz się jak na masażu, a po wyjściu z gabinetu w obwodzie będzie kilka centymetrów mniej. Icoone działa na zasadzie masażu próżniowego, nie rozciąga skóry, nie powoduje żadnych urazów, nie rozgrzewa układu limfatycznego. Skutecznie redukuje zalegające w organizmie toksyny, pozwala zlikwidować uporczywy cellulit, a także zalegający tłuszcz.

W razie wątpliwości, dolegliwości czy też niepokoju należy skontaktować się z lekarzem prowadzącym.

Umów się na wizytę telefonicznie

phone
882 11 88 90
12-3-461-161
Gabinet otwarty:
poniedziałek - piątek: 8:00 - 20:00
sobota: 8:00 - 14:00

Zobacz jak dojechać

ASPALIA
Centrum medycyny estetycznej

ul. Wł. Żeleńskiego 86, 31-353 Kraków

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI