fbpx
 

Laseroterapia

Laseroterapia

Laseroterapia wykorzystywana w medycynie estetycznej ma wiele zastosowań. Idealnie dobrana wiązka lasera lub wykorzystanie światła podczerwonego znacznie poprawia wygląd skóry poprzez zniwelowanie jej niedoskonałości. Laseroterapia to również najskuteczniejsze forma redukcji zmian barwnikowych i naczyniowych.

W medycynie estetycznej wykorzystywane są najczęściej dwa rodzaje laserów. Pierwsze to lasery frakcyjne wykorzystujące energię w postaci mikrowiązek światła, które za pomocą mocy impulsu uszkadzają naskórek i skórę właściwą, ale tylko punktowo, czyli tylko na wcześniej zaznaczonym obszarze. Efektem końcowym jest naturalny proces gojenia, podczas którego uszkodzone komórki zastępowane są nową tkanką. Drugie to lasery oparte na działaniu pulsacyjnego światła IPL, światło, które działa termicznie na komórki zawierające barwnik i niszczy je. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, a selektywne oddziaływania światła chroni skórę przed niekontrolowanym uszkodzeniem.

Na rynku dostępne są również lasery oparte na działaniu promieniowania podczerwonego IR, którego fale emitowane są przez specjalną szafirową głowicę. Wysyłane fale mają długość do 1300 nm i podgrzewają w sposób bezpieczny głębokie warstwy skóry nawet do 45 stopni Celsjusza powoduje, że włókna kurczą się, a następnie ściągają skórę dając efekt ujędrnienia i elastyczności. Termolifting NIR to zabieg przeznaczony przede wszystkim dla osób posiadających opadające policzki, a także wiotką skórę.

Wybierz kategorię:

ASPALIA
Centrum medycyny estetycznej

ul. Wł. Żeleńskiego 86, 31-353 Kraków

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI