fbpx
 

Wypełnianie zmarszczek Kraków

wypełnianie zmarszczek kraków

Z czasem skóra traci swoją sprężystość, jest bardziej wiotka i pojawiają się na niej najpierw liczne zmarszczki mimiczne, które z czasem przekształcają się w już widoczne zmarszczki utrwalone. Zauważalne stają się też bruzdy, które postarzają nasz wygląd o kilka lat. W XXI wieku jednak można sobie z tym problemem poradzić. Wystarczy odwiedzić nasze centrum medycyny estetycznej Aspalia w Krakowie, w którym pracują doświadczeni specjaliści w zakresie wypełniania zmarszczek oraz bruzd. Zabiegi wykonywane są w znieczuleniu miejscowym, więc Pacjenci nie odczują żadnego bólu. Wykonane przez nas procedury są całkowicie bezpieczne.

Wypełnianie zmarszczek i bruzd. Jakie zabiegi wykonujemy?

W naszym centrum medycyny estetycznej korzystamy z kilku różnych preparatów, które doskonale sobie radzą z wszelkimi zmianami skórnymi, m.in. zmarszczki, bruzdy. Gdy zmarszczki się pogłębiają i stają się coraz bardziej widoczne możemy zastosować zabiegi z zakresu medycyny estetycznej wykorzystując do tego:

Nie musisz wiedziec jaki środek będzie najlepszy w danym przypadku. Nasz specjalista podczas pierwszej rozmowy przedstawi wszystkie metody leczenia, opowie o nich i przedstawi wszystkie za, i przeciw.

Wypełnianie zmarszczek i bruzd kwasem hialuronowym

Chociaż w naszej ofercie jest dostępnych kilka preparatów, które z powodzeniem można wykorzystać do leczenia zmarszczek i bruzd, ale bez wątpienia jeden z nich jest najpopularniejszy. Mowa o kwasie hialuronowym, który stosuje się na całej twarzy oraz jej okolicy. Kwas hialuronowy sprawdzi się do wypełniania zmarszczek i bruzd pod oczami, na polikach, na czole. Zastosowanie kwasu, np. pod oczami gwarantuje błyskawiczny efekt. Zmarszczki i bruzdy znikają błyskawicznie.

Wypełnianie bruzd nosowo wargowych kwasem hialuronowym

Problem z bruzdami występujących w okolicach nosa oraz warg dotyka bardzo wielu Pacjentów. Dlatego w naszym centrum medycyny estetycznej pomagamy również w pokonaniu tej niedoskonałości skórnej. Nasi specjaliści przez wiele lat swojej pracy zawodowej uczestniczyli w wielu szkoleniach i konferencjach  dotyczących tych zagadnień. Dlatego zabiegi wypełniania bruzd nosowo wargowych, i innych, wykonujemy w sposób całkowicie bezpieczny i bezbolesny. Pacjent nie poczuje żadnego bólu. 

Wypełnianie zmarszczek i bruzd osoczem i fibryną bogatopłytkową

Osocze bogatopłytkowe (PRP – ang. Platelet Rich Plasma) Regeneris, Keymed i fibryna bogatopłytkowa (I-PRF) Keymed są produktami 100% biokompatybilnym. Nie powodują żadnych reakcji alergicznych. Są zalecane osobom, które obawiają się zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego lub botuliną. Co to jest dokładnie za osocze? Jest to koncentrat płytek własnej krwi Pacjenta w małej ilości osocza odwirowanym w specjalnej wirówce. Ta metoda leczenia również jest mało inwazyjna, bezpieczna oraz zapewnia bardzo krótki czas rekonwalescencji po zabiegu.

Jak wygląda zabieg wypełniania zmarszczek i bruzd?

Jak już wspominaliśmy wcześniej, nie trzeba się do niego specjalnie przygotowywać. Powód jest prosty. Ingerencja w skórę Pacjenta będzie bardzo mała. Preparaty podaje się z wykorzystaniem strzykawki z bardzo, ale to bardzo cienką igłą. Jej wkłucie jest praktycznie niewyczuwalne. Dla komfortu Pacjenta podajemy znieczulenie miejscowe, ale na prośbę możemy wcale nie podać środka znieczulającego. Cały zabieg trwa maksymalnie 30 minut, ale wszystko zależy od współpracy na linii lekarz-Pacjent.

Wypełnianie zmarszczek i bruzd. Kiedy NIE można zdecydować się na zabieg?

Niestety nie wszyscy mogą skorzystać z naszych zabiegów wypełniania zmarszczek i bruzd na twarzy i innych elementach ciała. Jednak proszę się nie obawiać. Przed rozpoczęciem procedury lekarz prowadzi szczegółowy wywiad z Pacjentem i omówi wszystkie podpunkty.

Lista problemów, które dyskwalifikują z zabiegów wypełniania zmarszczek i bruzd:

 • infekcje bakteryjne i wirusowe,
 • nowotwory skóry,
 • fotodermatoza,
 • stany zapalne skóry,
 • łuszczyca, atopowe zapalenie skóry,
 • skóra opalona, stosowanie samoopalaczy lub kremów samoopalających,
 • niedawno przeprowadzony peeling,
 • cukrzyca,
 • ciąża,
 • karmienie piersią,
 • niska odporność organizmu.

Drobne zmarszczki. Czy nadają się do wypełnienia?

Bardzo często przychodzicie do nas Państwo na konsultację, aby się dowiedzieć, czy dana zmarszczka lub bruzda nadaje się do wypełnienia. Wydaje się, że jest tak mała, że zastosowane metody leczenia mogą nic nie pomóc. Ale proszę się nie obawiać. Podczas pierwszej wizyty u specjalisty, lekarz przeprowadzi z Państwem szczegółowy wywiad na temat efektów, wskazań, przeciwwskazań do zabiegu, a także oceni wszelkie zmiany skórne, których chce się Pacjent pozbyć. Dlatego w przypadku jakichjkolwiek wątpliuwości prosze nie zwlekać, a od razu umówić się na pierwszą wizytę w naszym centrum. Drobne zmarszczki mogą zmienić się duże zmiany skórne, więc warto im zapobiegać na początkowym etapie.

Wypełnianie zmarszczek i bruzd pod oczami, na czole za pomocą kwasu

To te elementy ciała są najczęściej poddawane zabiegom wypełnienia zmarszczek lub bruzd. Niezależnie, czy przyjedzie do nas kobieta, czy mężczyzna. Na czole, czy pod oczami wszelkie zmiany skórne są od razu widoczne i mogą powodować dyskomfort u Pacjenta. Po zastosowaniu kwasu hialuronowego efekt likwidacji zmarszczek i bruzd jest natychmiastowy. Wszystkie zmiany skórne ustępują i przez wiele miesięcy nie trzeba poddawać się kolejnym zabiegom.

Ile czasu utrzymuje się efekt wypełnienia zmarszczki lub bruzdy?

Tutaj nie ma jednej prostej reguły. Wszystko zależy tak naprawdę od predyspozycji zdrowotnych Pacjenta oraz od ilości użytego preparatu. Z reguły efekt po wypełnianiu zmarszczek lub bruzd otrzymuje się około 9 miesięcy. Im bardziej Pacjent będzie dbał o swoje zdrowie, tym rezultat będzie utrzymywał się dłużej. Przede wszystkim należy zadbać o zdrowe odżywianie oraz ruch. To bardzo ważne, aby cały czas dbać o prawidłową kondycję skóry. Im będzie w lepszej, tym efekty naszej pracy będą utrzymywać się dłużej. Nasz lekarz po zabiegu powie dokładnie co trzeba robić, aby były to bardzo dobrze wydane pieniądze.

Zabieg wypełniania zmarszczek i bruzd. Jak się przygotować?

Przed pojawieniem się w naszym centrum w Krakowie na zabieg wypełniania zmarszczek lub bruzd nie należy się specjalnie przygotowywać. Trzeba tylko zwrócić uwagę na kilka sytuacji. Przede wszystkim przed wizytą nie należy brać żadnych leków przeciwzapalnych. Niewskazana jest również aspiryna. Dzień przed pojawieniem się u nas nie wolno iść także na solarium, saunę lub opalać się na słońcu. Promienie słoneczne nie są wskazane w żadnej postaci. Specjaliści nie radzą również korzystania z żadnej aktywności fizycznej. Nie wolno również pić alkoholu.

Zabieg wypełniania zmarszczek i bruzd. Jak się zachowywać po?

Po zabiegu z wykorzystaniem jednego z trzech preparatów (kwas hialuronowy, osocze bogatopłytkowe lub fibryna bogatopłytkowa) w miejscu ostrzyknięcia może pojawić się delikatne zaczerwienienie, które zniknie w ciągu maksymalnie trzech dni. Po tym czasie można już korzystać z siłowni, czy innych aktywności fizycznych. Nie należy również masować oraz dotykać leczonej części ciała. Nie zalecamy również stosowanie żadnego makijażu przez co najmniej 12 godzin. Przez kilka dni radzimy, aby spróbować tylko i wyłącznie spać na plecach. Czemu jest to ważne? Otóż trzeba maksymalnie ograniczyć ucisk na miejsce, gdzie stosowano preparat. Przez dwa tygodnie od iniekcji nie można korzystać z sauny, łaźni parowych, solarium czy komór zimna.

Kiedy widoczne są efekty?

Efekty zabiegu wypełnienia zmarszczek oraz bruzd są widoczne od razu po zaaplikowaniu preparatu leczniczego (kwas hialuronowy, osocze bogatopłytkowe lub fibryna bogatopłytkowa). Ale przez pewien czas może występować delikatne zaczerwienienia i siniaki, które znikają jednak w przeciągu maksymalnie trzech dni. Po tym czasie widoczny jest cały efekt leczenia zmarszczek i bruzd.

Wypełnianie zmarszczek i bruzd u mężczyzn

Nasze centrum medycyny estetycznej Aspalia z Krakowa świadczy również usługi dla mężczyzn. Od wielu lat nasi lekarze szkolą się również w zakresie leczenia zmarszczek i bruzd u płci męskiej, ponieważ mężczyźni też mogą doświadczyć podobnych problemów z cerą, co kobiety. Dlatego z powodzeniem wykonujemy u nas zabiegi wypełniania zmarszczek i bruzd u mężczyzn. Ceny za usługi są identyczne, jak w przypadku kobiet, czyli są niezwykle korzystne. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości odnośnie zabiegu, ceny, czy całej procedury prosimy o kontakt osobisty lub telefoniczny. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i wyjaśnimy wątpliwości. Mężczyzno dbaj o siebie dla siebie lub bliskiej Ci osoby!

 

Umów się na wizytę telefonicznie

phone
882 11 88 90
12-3-461-161
Gabinet otwarty:
poniedziałek - piątek: 8:00 - 20:00
sobota: 8:00 - 14:00

Zobacz jak dojechać

ASPALIA
Centrum medycyny estetycznej

ul. Wł. Żeleńskiego 86, 31-353 Kraków

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI