Usuwanie rozstępów

Usuwanie rozstępów

Usuwanie rozstępów to coraz bardziej popularny zabieg, szczególnie w okresie wiosennym, kiedy w planach mamy wakacje, plaże i stroje kąpielowe.

Rozstępy to miejscowe uszkodzenia skóry, „pęknięcia”, które powstają najczęściej (choć nie zawsze) podczas nadmiernego jej rozciągania i rozerwania sieci włókien kolagenowych, które tworzą jej strukturę. Rozstępy powstają najczęściej z powodu ciąży (występują aż u 90% kobiet w ciąży), otyłości, silnego stresu, zaburzeń hormonalnych w okresie dojrzewania – z powodu lub znacznego wzrostu masy ciała w krótkim czasie, niedożywienia oraz długotrwałego leczenie lekami steroidowymi (również miejscowe).
Najlepsze efekty uzyskuje się w terapii świeżych zmian (do ok. 6-8 miesięcy od powstania), kiedy rozstępy mają różowy, siny lub czerwonawy kolor (faza zapalna) i nie doszło jeszcze do wytworzenia blizn. W późniejszym okresie, gdy rozstępy przybierają barwę perłową lub białawą (są wtedy często wyczuwalne przy dotyku) skuteczność terapii jest ograniczona i można ją porównać do rezultatów osiąganych podczas leczenia blizn.

W walce z rozstępami wykorzystujemy osobno lub w terapii łączonej:

  • laser frakcyjny Emerge – więcej
  • karboksyterapia Reology 2 – więcej
  • masaż podciśnieniowy Icoone – więcej

Umów się na wizytę telefonicznie

phone
882 11 88 90
12-3-461-161
Gabinet otwarty:
poniedziałek - piątek: 8:00 - 20:00
sobota: 8:00 - 14:00

Zobacz jak dojechać

ASPALIA
Centrum medycyny estetycznej

ul. Wł. Żeleńskiego 86, 31-353 Kraków

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI