fbpx
 

Usuwanie rozstępów Kraków

Usuwanie rozstępów

laserowe usuwanie rozstępów

Usuwanie rozstępów to coraz bardziej popularny zabieg wśród kobiet. Szczególnie w okresie wiosennym, kiedy w planach mamy wakacje, plaże i stroje kąpielowe. W przygotowaniu do sezonu pomocne mogą okazać się nasze sposoby na walkę z rozstępami.

Co to są rozstępy i jak powstają?

Rozstępy to miejscowe uszkodzenia skóry, „pęknięcia”, które powstają najczęściej (choć nie zawsze) podczas nadmiernego jej rozciągania i rozerwania sieci włókien kolagenowych, które tworzą jej strukturę. Rozstępy to inaczej białe, pręgowane zmiany w strukturze skóry. Problem rozstępów powstają najczęściej z powodu ciąży (występują aż u 90% kobiet w ciąży). Są wynikiem także otyłości, silnego stresu, zaburzeń hormonalnych w okresie dojrzewania. Osoby, które decydują się na przytycie również muszą uważać. Jeśli zbyt szybko nastąpi przyrost masy, to ryzyko wystąpienia rozstępów jest bardzo wysokie. Niestety osoby leczone lekami steroidowymi (również miejscowe) są również zagrożone. Gdzie najczęściej pojawiają się rozstępy? Na piersiach, ramionach, brzuchu, pośladkach, oraz udach.

Usuwanie rozstępów – kiedy się zdecydować?

Najlepsze efekty uzyskuje się w terapii świeżych zmian (do ok. 6-8 miesięcy od powstania), kiedy rozstępy mają różowy, siny lub czerwonawy kolor (faza zapalna). W takim przypadku nie doszło jeszcze do wytworzenia się blizn. Wtedy efekt usuwania rozstępów jest najlepszy – nie można zwlekać z decyzją, ponieważ może okazać się, że nagle jest już za późno, aby efekt był dla Państwa zadowalający.

Sposoby usuwania rozstępów:

Nie stosujemy tylko jednej metody na walkę z rozstępami. Zalecamy często terapię łączoną. Wtedy stosowane są wszystkie dostępne metody, aby efekt usunięcia rozstępów był dla każdego satysfakcjonujący. Co ważne każdy jest zupełnie inny, więc działają na skórę na różne sposoby. Dzięki temu efekt walki z rozstępami jest najlepiej widoczny.

W walce z rozstępami wykorzystujemy osobno lub w terapii łączonej:

  • fibryna bogatopłytkowa – więcej,
  • laser frakcyjny Emerge – więcej,
  • karboksyterapia Reology 2 – więcej,
  • masaż podciśnieniowy Icoone – więcej,
  • radiofrekwencja mikroigłowa RFrax Lift – więcej,

Jak dbać o skórę po zabiegu usunięcia rozstępów?

Po naszych zabiegach nie musisz zrezygnować z codziennego życia. Nie musisz się ograniczać. Po laserowym usuwaniu rozstępów zalecamy stosowanie płynów micelarnych do mycia oraz kremów łagodzących. Te drugie produkty pomogą wyeliminować potencjalne pieczenie, które może występować do kilkudziesięciu minut po zabiegu. Stosowanie tych produktów zapewni szybszy proces regeneracji się skóry. Należy również, w pierwszych dniach, ograniczyć ekspozycję skóry na działanie promieni słonecznych. Warto stosować kremy ochronne z filtrem SPF 50+.

Zadzwoń i umów się na konsultację!

tel. 882 11 88 90

Aspalia Centrum Medycyny Estetycznej
ul. Wł. Żeleńskiego 86, Kraków
aspalia@aspalia.pl

 

Umów się na wizytę telefonicznie

phone
882 11 88 90
12-3-461-161
Gabinet otwarty:
poniedziałek - piątek: 8:00 - 20:00
sobota: nieczynne

Zobacz jak dojechać

ASPALIA
Centrum medycyny estetycznej

ul. Wł. Żeleńskiego 86, 31-353 Kraków

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI