fbpx
 

Blog

Rozstępy – czas na pożegnanie przed nadchodzącym latem

Rozstępy – czas na pożegnanie przed nadchodzącym latem

Rozstępy to najczęstszy problem estetyczny, dotyczący wielu kobiet. W widoczny sposób zmieniają one bowiem wygląd i strukturę skóry, pozostawiając trwałe i trudne do usunięcia ślady. Te nieestetyczne zmiany tworzą się w kilku etapach. Na początku wyglądają jak cienkie, różowate paski, otoczone zdrową skórą. W miarę upływu czasu wydłużają się i poszerzają, zmieniając zabarwienie na ciemniejsze. W końcowej fazie bledną, zmniejszają się i przybierają postać nieregularnych linii. Na ich powstanie ma wpływ naturalne przybieranie wagi podczas ciąży oraz proces mechanicznego rozciągania skóry, tzn. wtedy gdy nasza waga ma problem z utrzymaniem poziomu constans.

Jeśli na skórze  pojawią się rozstępy, to nie musisz być na nie skazana  na stałe. Dzięki wielkiemu postępowi kosmetologii i medycyny estetycznej znowu będziesz mogła cieszyć się ładną, gładką skorą.

Rozstępy – czas na pożegnanie przed nadchodzącym latem

Jedną z metod likwidowania rozstępów jest laser frakcyjny EMERGE. Stosuje on energię w postaci mikrowiązek światła, które w kontrolowany sposób uszkadzają wybrane obszary naskórka i skóry właściwej. Naturalny proces gojenia się skóry prowokuje proces, w którym uszkodzone komórki skóry zastępowane są nową, zdrową zregenerowana tkanką. Seria zabiegów laserem frakcyjnym skutecznie zredukuje problem w sposób nieinwazyjny i nie wymagający okresu rekonwalescencji.

Bardzo dobre rezultaty w walce z rozstępami przynosi także kontrolowane podgrzewanie skóry poprzez zastosowanie mikroiniekcji dwutlenku węgla. Efekt ten możemy uzyskać dzięki zabiegom REOLOGY 2 – karboksyterapia. Aplikowany podczas zabiegu gaz kierowany jest dokładnie we wskazany obszar zabiegowy. Możliwość regulowania temperatury podczas zabiegu w znacznym stopniu podnosi jego komfort zapewniając łagodne odczucia dla pacjenta. W ten sposób głęboko umiejscowione rozstępy na nowo zaczynają się zapełniać i w rezultacie być mniej widoczne.

W walce z rozstępami bardzo pomocna jest aktywność fizyczna, a także masaże. Podczas masaży warto stosować odpowiednie kosmetyki, które są w tym czasie najlepiej wchłaniane, a przez to również skuteczniejsze. Ponadto korzystna może się okazać odpowiednia dieta, a właściwie pewne zmiany w jadłospisie. Dobrym rozwiązaniem jest wprowadzenie do diety produktów bogatych w cynk, który uczestniczy w syntezie kolagenu i korzystnie wpływa na kondycję skóry.

Stosowane przez zespół Aspalii Centrum Medycyny Estetycznej wymienione urządzenia pomogą odzyskać dobre samopoczucie i pewność siebie. Nasi specjaliści na bieżąco skonsultują ze sobą wszystkie działania oraz dostosują plan leczenia do Państwa potrzeb.

W Aspalii skorzystać możesz również z zabiegów wygładzenia zmarszczek przy użyciu toksyny botulinowej.

Umów się na wizytę telefonicznie

phone
882 11 88 90
12-3-461-161
Gabinet otwarty:
poniedziałek - piątek: 8:00 - 20:00
sobota: nieczynne

Zobacz jak dojechać

ASPALIA
Centrum medycyny estetycznej

ul. Wł. Żeleńskiego 86, 31-353 Kraków

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI