fbpx
 

Blog

Aspalia - Kraków - Bronowice

Wiosenna rewitalizacja – czyli jak zadbać o skórę po zimie

Wiosenna rewitalizacja – czyli jak zadbać o skórę po zimie

Aspalia - Kraków - BronowiceDobrze wiemy, że pierwsze promienie słońca niosą ze sobą chęć na porzucenie grubych kurtek i szalików, a co za tym idzie co raz bardziej będziemy chciały odsłonić skórę.

Skóra przez ostatnie miesiące była atakowana różnymi negatywnymi czynnikami zewnętrznymi m.in. takimi jak: mróz, suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach, działanie klimatyzacji, zmiany temperatur, smog, a także dieta.

Zimą skóra każdego z nas traci ogromne ilości wody, witamin, mikro i makroelementów, czego skutkiem jest widoczna utrata jędrności, utrata zdrowego kolorytu, pogłębienie się zmarszczek mimicznych, suchość skóry. Zależy nam więc na poprawie krążenia, dotlenieniu skóry, dostarczeniu jej odpowiednich składników odżywczych oraz silne jej nawilżenie.

Wiosenna rewitalizacja – czyli jak zadbać o skórę po zimie

Najskuteczniejszą terapią rewitalizacji skóry jest łączenie kilku technik podczas sesji. W tym konieczny będzie specjalistyczny wywiad. Specjalista oceni obecny stan skóry i jej potrzeby, co pozwoli na dobranie indywidualnej terapii, a także odpowiednią pielęgnację domową.

Metodą nieinwazyjną i niewykluczającą z życia towarzyskiego/zawodowego jest zabieg Cryolift. Zabieg ten opiera się na :

  • krioterapii,
  • luminoterapii,
  • kompleksie składników aktywnych.

Krioterapia wykorzystuje nagłą lecz kontrolowaną zmianę temperatury przyczyniającą się do zwiększenia mikrokrążenia, a co za tym idzie dotlenienia obszaru poddawanego zabiegowi.

Głowica wykorzystywana podczas zabiegu pozwala obniżyć temperaturę ciała od 10 do 18 stopni.

Kolejnym elementem wykorzystywanym podczas zabiegu jest luminoterapia, wykorzystująca światło LED. Odpowiada za zwiększenie naturalnej odporności, dotlenienie komórek, pobudzenie metabolizmu komórkowego oraz proliferacji fibroblastów. Ten element pozwala na zwiększenie wchłaniania i poprawę biodostępności substancji aktywnych użytych podczas zabiegu.

Za odżywienie i nawilżenie odpowiedzialne są aktywne kompleksy FILORGA, takie jak:

  • NCTF – preparat zawierający kompleks witamin ( A, B, C, E, K) wzbogacony o minerały, aminokwasy, kwasy nukleinowe,
  • DNA – kompleks biologiczny,
  • elastyna – na bazie czystej elastyny,
  • collagen – cząstki frakcjonowanego trójpeptydu kolagenu.

Całość zabiegu rozpoczyna delikatne złuszczanie, pozwalające na pozbycie się zrogowaciałego naskórka, umożliwiając w ten sposób łatwiejszą penetracje składników aktywnych. Wykończenie zabiegu stanowi masaż i maska ze składnikami nawilżająco-liftingującymi. Skóra bezpośrednio po zabiegu jest napięta, odżywiona i dotleniona.

Specjaliści Aspalii Centrum Medycyny Estetycznej dokonają odpowiedniej diagnozy skóry i dobiorą terapię celowaną w Państwa problem.

Serdecznie zapraszamy również na zabiegi z użyciem botoksu.

Umów się na wizytę telefonicznie

phone
882 11 88 90
12-3-461-161
Gabinet otwarty:
poniedziałek - piątek: 8:00 - 20:00
sobota: nieczynne

Zobacz jak dojechać

ASPALIA
Centrum medycyny estetycznej

ul. Wł. Żeleńskiego 86, 31-353 Kraków

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI