fbpx
 

Blog

Powiększanie ust. Na czym polega zabieg?

Powiększanie ust za pomocą kwasu hialuronowego

Idealnie nawilżone, kształtne i zmysłowe usta to marzenie każdej kobiety.  Korektę w postaci wyrównania asymetrii, a także zwiększenia objętości można uzyskać za pomocą podania kwasu hialuronowego.

Kwas hialuronowy to fizjologiczny składnik tkanek, który w skórze jest częścią macierzy międzykomórkowej skóry właściwej – dlatego podany do skóry jest przez nią tak dobrze tolerowany.

Na czym polega zabieg powiększania ust?

Podanie kwasu hialuronowego powoduje uzupełnienie brakującego kwasu w tkance. Dowolnie modelujemy kontur  (wyrównanie asymetrii) i objętość ust. Zmieniamy kształt w zależności od wskazań zabiegowych. Dodatkowo uzyskujemy efekt nawilżenia bardzo widoczny szczególnie dla tej okolicy.

Jakie są metody i techniki stosowane podczas zabiegu?
Preparat może być podawany za pomocą dwóch metod: kaniulą i igłą. To jaka technika zostanie wybrana zależy od tego jaka korekta jest potrzebna pacjentowi. 

Jakie mankamenty urody (ust) można poprawić i korygować za pomocą kwasu hialuronowego?

Praktycznie wszystkie mankamenty w obrębie ust, łącznie z korekcją po urazach czy też po zabiegową, jak na przykład po rozszczepie wargi górnej.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Istniejąca opryszczka, infekcja, zażywanie aspiryny, oczywiście ciąża, karmienie piersią i choroby nowotworowe. 

Jak przygotować się do zabiegu

Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań. Najlepiej na tydzień przed zabiegiem unikać zażywania aspiryny, a 2 dni przed zabiegiem nie picie alkoholu.

Jak wygląda zabieg, krok po kroku

Pacjentka jest znieczulana, wprowadzamy preparat igłą lub kaniulą następnie po zabiegu pacjentka otrzymuje zimny kompres.

Jakie są zalecenia po zabiegu, jak wygląda miejsce poddane zabiegowi?

Po zabiegu przede wszystkim należy unikać ciepła czyli słońca, ciepłych napojów, sauny. Należy również pamiętać o unikaniu kąpieli w basenie , morzu, solarium. Po zabiegu może wystąpić obrzęk utrzymujący się przez kilka dni. Jest to absolutnie normalne. Zawsze po zabiegu w naszym centrum jest też wizyta kontrolna, tak aby pacjent czuł się bezpiecznie. Może zdarzyć się też tak, że podczas podania preparatu lekarz wkuwając się igłą lub kaniulą natrafi na naczynko. Wtedy na ustach pojawi się krwiaczek, który może utrzymywać się przez kilka dni.

Efekty, kiedy widać i jak długo się utrzymują?

Efekty są widoczne od razu i utrzymują się nawet do roku. Wszystko jednak zależy od indywidualnych predyspozycji organizmu.

Czas trwania zabiegu

Zabieg wraz ze znieczuleniem trwa około trzydziestu minut.

Cena-1100 zł

 

W Aspalii skorzystać możesz również z zabiegów wygładzenia zmarszczek przy użyciu toksyny botulinowej.

Umów się na wizytę telefonicznie

phone
882 11 88 90
12-3-461-161
Gabinet otwarty:
poniedziałek - piątek: 8:00 - 20:00
sobota: nieczynne

Zobacz jak dojechać

ASPALIA
Centrum medycyny estetycznej

ul. Wł. Żeleńskiego 86, 31-353 Kraków

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI