fbpx

Blog

Fibryna bogatopłytkowa (I-PRF)

Odmłodzenie skóry i usuwanie zmarszczek

Odmłodzenie skóry

SOS dla skóry odwodnionej, pozbawionej blasku

Prężnie rozwijająca się medycyna regeneracyjna poświęca coraz więcej uwagi czynnikom naprawczym: płytkom krwi, czynnikom wzrostu, a także komórkom macierzystym.

Starzejąca się z wiekiem skóra, to oprócz pojawiających się zmarszczek często również trudne do usunięcia posłoneczne przebarwienia, utrata jędrności i jednolitego kolorytu. Bardzo ważne w procesie naprawczym jest uzupełnienie składników odżywczych w postaci kolagenu i elastyny, ale przede wszystkim komórek macierzystych, które są kluczem do pobudzenia komórek skóry, a tym samym jej samoregeneracji i młodego wyglądu.

Medycyna regeneracyjna

W Aspalia Centrum Medycyny Estetycznej polecamy naturalne terapie o działaniu mocno odżywczym, ujędrniającym, liftingującym i nawilżającym. Należą do nich m.in. Fibryna bogatopłytkowa, osocze bogatopłytkowe, a także Plasma Complex, czyli naturalny zabieg na bazie własnej krwi z której uzyskuje się komórki macierzyste i fibrynę strukturalną – biorą one udział w regeneracji tkanek. Dzięki czynnikom wzrostu i komórkom macierzystym zauważalnymi efektami są: poprawa jędrności skóry, mocne nawilżenie, spłycenie drobnych zmarszczek i blizn, a także znaczna poprawa kolorytu i gęstości skóry. Dodatkowo warto podkreślić, że czynniki wzrostu to hit w medycynie estetycznej i kosmetologii. Te występujące naturalnie w naszym ciele białka stymulują wzrost komórek, ich podział oraz przekształcanie. Za sprawą naturalnych procesów naprawczych, które są zawarte w osoczu bogatopłytkowym i pozyskiwane z krwi pacjenta dochodzi do odmłodzenia, odżywienia i intensywnej regeneracji skóry. Czynniki wzrostu mają również zdolność pobudzania i zwiększania syntezy kolagenu i elastyny. Pomagają w lepszym krążeniu krwi i odżywieniu komórek.

Procedury lecznicze wymagające użycia własnej krwi pacjenta, czyli materiału autologicznego, zaliczane są do jednych z najbardziej bezpieczniejszych zabiegów medycyny estetycznej, ze względu na znikome ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych.

Bardzo ciekawym i skutecznym zabiegiem w walce z niedoskonałościami takimi jak: obrzęki i sińce pod oczami, a także spłycenie zmarszczek mimicznych jest karboksyterapia. Terapia polega na śródskórnym lub podskórnym, precyzyjnym wstrzykiwaniu przy użyciu niewielkiej igły kontrolowanych dawek dwutlenku węgla (CO2), który przenika do okolicznych tkanek. Efektem jest rozszerzenie naczyń krwionośnych i przyspieszenie procesu tworzenia sieci nowych naczyń krwionośnych. Dodatkowo, w miejscu podawania CO2, zwiększa się przepływ krwi, która transportuje tlen i składniki odżywcze. Poprawia się także mikrokrążenie. Celem leczenia jest wywołanie silnego dotlenienia oraz poprawy mikrokrążenia i odżywienia okolic poddanych leczeniu, co skutkuje silną regeneracją, ujędrnieniem, a także zwiększeniem elastyczności i napięcia tkanek.

W Aspalii skorzystać możesz również z zabiegów wygładzenia zmarszczek przy użyciu toksyny botulinowej.

Umów się na wizytę telefonicznie

phone
882 11 88 90
12-3-461-161
Gabinet otwarty:
poniedziałek - piątek: 8:00 - 20:00
sobota: nieczynne

Zobacz jak dojechać

ASPALIA
Centrum medycyny estetycznej

ul. Wł. Żeleńskiego 86, 31-353 Kraków

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI