fbpx

Blog

usuwanie zmarszczek kraków

Jak usunąć blizny potrądzikowe?

Jak usunąć blizny potrądzikowe

Według statystyk, aż 70% kobiet ma problem z niedoskonałościami skóry. Wiele problemów możemy usunąć, zredukować podczas wizyty u kosmetologa lub lekarza medycyny estetycznej czy dermatologa. Blizny po trądziku to trudniejsze do usunięcia zmiany, które powstały w wyniku długotrwałego procesu zapalnego w głębszych warstwach skóry właściwej. Ich głębokość zależy od indywidualnych zdolności organizmu do gojenia się.

Najskuteczniejszym sposobem walki z bliznami po trądziku jest dopasowanie odpowiedniej terapii i opracowanie strategii leczenia. Często, aby zredukować problem, niezbędne są terapie łączone, które pozwolą uzyskać jak najlepsze efekty.

Peeling chemiczny

Pierwszym zabiegiem, który złuszcza naskórek i górne warstwy skóry właściwej to głęboki peeling chemiczny. Terapia polecana szczególnie dla osób posiadających skórę łojotokową, a także z rozszerzonymi porami i bliznami potrądzikowymi. Po serii zabiegów następuje znaczna poprawa stanu naskórka. Skóra odzyskuje jędrność i elastyczność. Ma wyrównany koloryt, następuje również zauważalne zmniejszenie przebarwień.

Laser frakcyjny EMERGE

Tak przygotowana skóra, gotowa jest na kolejny krok, czyli terapię laserową. Najskuteczniejszym laserem, który poradzi sobie ze spłyceniem blizn po trądziku, jest laser frakcyjny. Energia lasera w postaci mikrowiązek światła w kontrolowany sposób wnika wgłąb skóry i uszkadza wybrane obszary naskórka i skóry właściwej. Podczas zabiegu odczuwalne jest delikatne podgrzewanie włókien kolagenowych, które obkurczają się i napinają. Reakcja obronna skóry wyzwala w niej procesy regeneracyjne, czyli odbudowę nowego naskórka.

Emerge jest nieablacyjnym laserem, dzięki czemu uszkodzone poprzez wiązki światła obszary skóry mają zdolność do szybkiej regeneracji i zastępowania uszkodzonych obszarów nową, zdrową tkanką.

Pierwsze efekty zauważalne są już na drugi dzień, jednak terapia zawsze dopasowywana jest indywidualnie i zazwyczaj konieczna jest seria laseroterapii, która pozwala na uzyskanie najlepszych efektów. Laser frakcyjny doskonale radzi sobie z redukcją blizn potrądzikowych, a także rozstępów, zmarszczek i przebarwień. Skóra odzyskuje również jędrność i elastyczność, widać znaczną poprawę kondycji skóry, wyrównany koloryt, a także zmniejszenie porów.

 

 

W Aspalii skorzystać możesz również z zabiegów wygładzenia zmarszczek przy użyciu toksyny botulinowej.

Umów się na wizytę telefonicznie

phone
882 11 88 90
12-3-461-161
Gabinet otwarty:
poniedziałek - piątek: 8:00 - 20:00
sobota: nieczynne

Zobacz jak dojechać

ASPALIA
Centrum medycyny estetycznej

ul. Wł. Żeleńskiego 86, 31-353 Kraków

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI