fbpx

Blog

modelowanie twarzy kraków

Jak usunąć naczynka

Jak usunąć naczynka Kraków

Jak sobie poradzić z uporczywymi zaczerwienieniami i pękającymi pajączkami? Czego unikać? Jakie zabiegi polecamy? Zapraszamy do przeczytania porad.
Cera naczynkowa charakteryzuje się płytkim unaczynieniem skóry z widocznymi teleangiektazjami czyli rozszerzonymi naczyniami włosowatymi, które prześwitują przez naskórek. Widoczną oznaką cery naczyniowej jest częste czerwienienie się oraz pojawiający się rumień, któremu może towarzyszyć uczucie pieczenia i ściągnięcia. Przyczyn pękających naczynek może być wiele np. nadciśnienie tętnicze, alergie, zmiany hormonalne, czynniki zewnętrzne tj. słońce, wiatr, mróz, stosowanie peelingów ziarnistych.
Pielęgnację cery naczynkowej należy traktować ze szczególną uwagą, gdyż typ tej cery jest bardzo delikatny i wrażliwy. Bardzo istotny jest dobór odpowiednich kosmetyków oraz unikanie gorącej wody. Preparaty do pielęgnacji cery naczynkowej powinny zawierać w swoim składzie substancje wzmacniające i uszczelniające naczynka np. Rutyna – wzmacnia ścianki naczyń włosowatych, wyciąg z arniki górskiej- redukuje zaczerwienienia, wyciąg z kasztanowca- działanie przeciwzapalnie, uszczelniające, witamina C- uszczelnia i wzmacnia, witamina K- działanie przeciw krwotoczne, zapobiegawczo przed wylewem podskórnym.

Najskuteczniejszą metodą w leczeniu cery naczynkowej jest laseroterapia. Zabieg polega na naświetleniu zmiany. Światło lampy IPL wnika do naczynek i jest absorbowane przez barwnik czerwonych krwinek. Pod wpływem wytwarzanego ciepła naczynka obkurczają się i zamykają. Dodatkową cechą IPL jest stymulacja do wytwarzania nowych włókien kolegenowych i elastynowych, dzięki którym skóra staje się bardziej sprężysta i elastyczna.

Serdecznie zapraszamy również na zabiegi z użyciem botoksu.

Umów się na wizytę telefonicznie

phone
882 11 88 90
12-3-461-161
Gabinet otwarty:
poniedziałek - piątek: 8:00 - 20:00
sobota: nieczynne

Zobacz jak dojechać

ASPALIA
Centrum medycyny estetycznej

ul. Wł. Żeleńskiego 86, 31-353 Kraków

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI