fbpx
 

Blog

przedłużanie rzęs

Botox – wypełnianie bruzd

 

Botox – toksyna botulinowa to jeden z najbardziej popularnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, który służy do wypełniania bruzd. Wykonywany pod czujnym okiem lekarzy z Aspalii Centrum medycyny Estetycznej w Krakowie, pozwala w szybki sposób nadać skórze młodzieńczy, świeży wygląd. Zabiegi przy użyciu toksyny botulinowej polecane są dla osób, które chcą wygładzić zmarszczki gładzizny czołowej, lwią zmarszczkę, zmarszczki poprzeczne czoła, a także zmarszczki palacza.

Botox – co to jest?

Botox – toksyna botulinowa jest toksyną biologiczną, która jest wytwarzana przez beztlenową pałeczkę Clostridium botulinum. Działanie toksyny botulinowej polega na blokowaniu synaps nerwowo-mięśniowych. W efekcie mięśnie rozluźniają się, przez co zmarszczki stają się wygładzone. Botox stanowi bezpieczną metodę odmładzania twarzy, gdyż podczas wykonywania zabiegu podaje się bardzo małą ilość preparatu.

Botox – wskazania do zabiegu:

Zabiegi wykonywane przy użyciu botoxu polecane są dla osób, które mają zmarszczki mimiczne, głębokie bruzdy np. wywołane marszczeniem czoła, kurze łapki. Botox ma bardzo szerokie zastosowanie. Toksyna botulinowa z powodzeniem wykorzystywana jest do leczenia nadpotliwości pach, dłoni i stóp, a także do leczenia bruksizmu, czyli zgrzytania zębami.

Botox – przebieg zabiegu:

Zabieg wstrzykiwania toksyny botulinowej odbywa się przy użyciu jednorazowej strzykawki z bardzo cienką igłą. Preparat wstrzykiwany jest w kilka miejsc na twarzy. Wstrzykiwanie botoxu trwa około 15-20 minut. Zabieg nie wymaga znieczulenia i jest niemalże bezbolesny. Na życzenie pacjenta można zastosować znieczulenie miejscowe na godzinę przed zabiegiem.

Botox – efekty zabiegu:

Zabieg przy użyciu toksyny botulinowej powoduje całkowitą lub częściową redukcję zmarszczek. Wyraz twarzy staje się łagodniejszy, przez co skóra wygląda promienniej i młodziej. Pełne efekty zabiegu zauważalne są po ok. 10 -14 dniach. Efekt utrzymuje się od ok. 3 do 6 miesięcy. Po tym czasie warto powtórzyć kurację botoxem – każdy kolejny zabieg przedłuża czas wygładzenia zmarszczek i chroni nas przed powstaniem nowych.

Botox – przeciwwskazania do zabiegu:

  • ciąża i okres karmienia piersią,
  • zaburzenia krzepliwości krwi,
  • miejscowe infekcje skórne,
  • choroby przewodnictwa nerwowo-mięśniowego,
  • stosowanie leków mających wpływ na relaksację mięśni.

Botox – skutki uboczne:

Po zabiegu, w miejscu które było ostrzyknięte może wystąpić niewielkie zasinienie. Innymi objawami niepożądanymi może być np. ból głowy, nudności, a nawet objawy grypopodobne. Czasami do działań niepożądanych należy również ból twarzy, rumień, a także osłabienie mięśni twarzy w miejscu podanie preparatu. Skutki uboczne mogą wystąpić również, gdy lek wchodzi w interakcję z innymi lekami, dlatego tak ważne jest poinformowanie lekarza o wszelkich lekach, które się przyjmuje.

Umów się na wizytę telefonicznie

phone
882 11 88 90
12-3-461-161
Gabinet otwarty:
poniedziałek - piątek: 8:00 - 20:00
sobota: nieczynne

Zobacz jak dojechać

ASPALIA
Centrum medycyny estetycznej

ul. Wł. Żeleńskiego 86, 31-353 Kraków

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI