fbpx
 

Koronawirus

Koronawirus – nowe zasady przyjęć pacjentów w Aspalii

Szanowni Państwo!

Bardzo uprzejmie Państwa prosimy o zapoznanie się z naszym nowym protokołem rejestracji oraz przyjęć w okresie ogłoszonej epidemii wirusem. W trosce o zdrowie nas wszystkich uległy one pewnym zmianom – wszystko dla Państwa i naszego bezpieczeństwa.

Mamy zwyczaj witać się i żegnać z Państwem zawsze poprzez podanie ręki i bardzo lubimy z Państwem porozmawiać na niezobowiązujące tematy. Niestety w tym szczególnym czasie będziemy unikać podawania rąk, unikać rozmów, a także ograniczać się tylko i wyłącznie do tych związanych z leczeniem z nadzieją, że szybko wróci tamten czas.

Koronawirus – bezpieczeństwo w Aspalii:

Chcąc w jak największym stopniu zapewnić bezpieczeństwo zarówno Państwu, jak i całemu zespołowi, w okresie epidemii koronawirusem wprowadziliśmy:

1. Dodatkowe środki ochronne dla pacjenta:
a) serweta ochronna;
b) czepek jednorazowy;
c) rękawiczki jednorazowe;
d) maseczka ochronna jednorazowa;
e) ochraniacze na obuwie jednorazowe.

2. Dodatkowe środki ochronne dla lekarza, kosmetologa:
a) fartuch ochronny;
b) czepek bawełniany;
c) maski z filtrami;
d) przyłbice pełnotwarzowe;
e) dodatkowe rękawiczki zabiegowe.

3. Dodatkowe środki ochronne dla rejestratorki:
a) fartuch ochronny;
b) czepek bawełniany;
c) rękawiczki jednorazowe;
d) maseczka ochronna jednorazowa;
e) przyłbica pełnotwarzowa.

4. Dodatkowe procedury dezynfekcji powietrza lampą UV i fumigatorem.

5. Reorganizację wyglądu poczekalni i rejestracji.

6. Zasadę, że w poczekalni i rejestracji przebywa tylko jeden pacjent.

Nowe zasady obowiązujące na czas ogłoszonej epidemii:

 1. Rejestracja na wizytę odbywa się wyłącznie drogą telefoniczną lub mailową. Wizyta w Aspalii celu ustalenia terminu przyjęcia jest obecnie niemożliwa do odwołania. W trakcie rozmowy rejestratorka:zapyta o powód i cel wizyty;
  • przeprowadzi wywiad epidemiologiczny zalecany przez MZ, WHO i wypełni stosowny formularz w oparciu o uzyskane od Państwa dane;
  • poinformuje o dodatkowo wprowadzonych środkach ochronnych w Aspalii i zasadach pracy w Aspalii;
  • poprosi o podpisanie oświadczenia, że mają Państwo świadomość, że pomimo powziętych szczególnych środków ostrożności istnieje ryzyko zarażenia się drobnoustrojami drogą kropelkową, w tym koronawirusem.
 2. Uprzejmie prosimy, jeśli jest to tylko możliwe, załatwić potrzeby fizjologiczne przed przyjściem do Aspalii. Z ostrożności, żeby ograniczyć miejsca rozprzestrzeniania się wirusa, toalety dla pacjentów są dostępne w sytuacjach nagłych i niecierpiących zwłoki.
 3. Uprzejmie prosimy Państwa o potwierdzenie wizyty najpóźniej 24 godziny przed terminem wizyty. W przypadku nie zachowania terminu 24 godzin, do kolejnej wizyty będzie doliczona opłata rezerwacyjna w wysokości 100 pln za każde rozpoczęte pół godziny całej wizyty. Tradycyjnie dzień przed wizytą rejestratorka potwierdzi telefonicznie wizytę.
 4. Po dotarciu do Aspalii, uprzejmie prosimy zadzwonić do rejestracji pod numer 882 11 88 90 i nie wchodzić do budynku dopóki Państwo nie zostaną powiadomieni telefonicznie o naszej gotowości poprzez kontakt telefoniczny. Do tego czasu uprzejmie prosimy pozostać w samochodzie lub przed wejściem do gabinetu, na świeżym powietrzu.
 5. Pacjentów umawiamy tak, aby uniknąć sytuacji, w której dojdzie do spotkania kilka osób w poczekalni. Staramy się również, jeśli jest to tylko możliwe, zachować odstęp przynajmniej 1 metra.
 6. Prosimy, jeśli jest to możliwe, przychodzić bez osób towarzyszących – osoby towarzyszące będą poproszone o pozostanie w samochodzie lub przed budynkiem. W przypadku konieczności obecności osoby towarzyszącej będziemy prosić o podanie danych osobowych, żeby je wpisać do rejestru wejść/wyjść do i z Aspalii, do prowadzenia którego jesteśmy teraz zobligowani.
 7. Po zaproszeniu przez nas do Aspalii wejdą Państwo do klatki schodowej – tu uprzejmie prosimy o:
  • poddanie się mierzeniu temperatury bezdotykowym termometrem przez rejestratorkę;
  • zdezynfekowanie rąk umieszczonym tam płynem dezynfekcyjnym w bezdotykowym dozowniku;
  • o założenie jednorazowych ochraniaczy na obuwie, rękawiczek i ochronnej maseczki podanej przez rejestratorkę;
  • wejście do rejestracji.
 8. W rejestracji rejestratorka:
  • zabierze od Państwa ubranie zewnętrzne, powiesi go w wyznaczonym do tego miejscu i zabezpieczy folią;
  • przekaże Państwu do podpisania wypełniony razem z Państwem przez telefon wywiad epidemiologiczny. Uprzejmie prosimy nie używać własnego długopisu i odłożyć dokument na specjalnie wyznaczone miejsce;
  • zaprowadzi do gabinetu, w którym będzie czekać lekarz lub kosmetolog.
 1. Uprzejmie prosimy o poruszanie się po budynku trzymając dłonie razem z przodu i nie dotykać ścian, biurka i jakichkolwiek sprzętów itp. Z uwagi na panującą epidemię – w trosce o zdrowie Państwa, innych Pacjentów oraz Personelu Aspalii, prosimy poruszać się w Aspalii tylko w obecności personelu – w tym czasie w innych miejscach może być wykonywana procedura dezynfekcji, która wymaga opuszczenia pomieszczenia i zabrania równocześnie obecności ludzi.
 2. Uprzejmie prosimy również nie dotykać dłońmi twarzy, szczególnie oczu, nosa i ust.
 3. Państwa maseczka zostanie zdjęta tylko i wyłącznie na czas leczenia. Niestety wszystkie rozmowy odbywać się będą z maseczką na twarzy.
 4. Po zakończonej wizycie udadzą się Państwo do rejestracji w celu dokonania płatności i ustalenia terminu kolejnej wizyty. Uprzejmie prosimy, jeśli jest to tylko możliwe, o dokonywanie płatności bezgotówkowych kartą płatniczą lub kredytową lub też telefonem.
 5. Po załatwieniu formalności w rejestracji prosimy założyć ubranie wierzchnie, a w klatce schodowej zdjąć w kolejności: maseczkę i rękawiczki i wyrzucić do kosza na śmieci znajdującego się obok stacji dezynfekcji.

Umów się na wizytę telefonicznie

phone
882 11 88 90
12-3-461-161
Gabinet otwarty:
poniedziałek - piątek: 8:00 - 20:00
sobota: 8:00 - 14:00

Zobacz jak dojechać

ASPALIA
Centrum medycyny estetycznej

ul. Wł. Żeleńskiego 86, 31-353 Kraków

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI