fbpx
 

Blog

Lifting i odmłodzenie skóry bez skalpela

Odmładzanie skóry

Jeszcze kilka lat temu medycyna estetyczna kojarzona była z  zabiegami dla osób po 45 roku życia. Trendy te ulegają jednak zmianie. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom z medycyny estetycznej, regeneracyjnej a także laseroterapii możemy zapobiegać objawom starzenia, opóźniać je, delikatnie niwelować. Warto jednak podkreślić, że nie da się ich cofnąć. Dlatego proces pielęgnacji skóry warto zacząć już ok. 30 roku życia. Młodsze pacjentki są aktualnie świadome tego, że łatwiej przeciwdziałać problemom niż je leczyć. Decydują się one na zabiegi nawilżające i ujędrniające skórę. Coraz większą grupą pacjentów kliniki są także mężczyźni. 

Zmieniające się z wiekiem okolice oczu (cienie pod oczami, nadmiar powieki górnej i przepukliny tłuszczowe okolicy powieki dolnej) powodują, że twarz nabiera zmęczonego, starego wyglądu. Srogości twarzy dodaje natomiast powstająca między brwiami tzw. lwia zmarszczka. Pacjenci przychodzą do gabinetu, aby nadać twarzy pogodny, sympatyczny wyraz. 

Warto zauważyć, że współczesna medycyna estetyczna rozwija się w niesamowitym tempie, a nowoczesne metody pozwalają w sposób bezbolesny i nieinwazyjny podjąć walkę z czasem i defektami, które jeszcze kilka lat temu były praktycznie nieusuwalne. To bardzo inspirujące postępy.  


LIFTING I ODMŁADZANIE BEZ SKALPELA?

Do popularnych zabiegów odmładzających i liftingujących należą zabiegi na bazie ultradźwięków a także te posiadające promieniowanie podczerwone. . Nowoczesny zabieg HIFU przeznaczony jest do nieinwazyjnego liftingu tkanek miękkich, który bardzo precyzyjnie -ogniskowo- stymuluje procesy naprawcze w skórze, pobudzając fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenowych. HIFu precyzyjnie modeluje twarz i przeciwdziała siłom grawitacji. Terapia wyraźnie zwiększa gęstość i napięcie skóry zapewniając efekt liftingu porównywalny z efektami chirurgii plastycznej.  Szczególnie polecany dla osób, których skóra utraciła jędrność i elastyczność, zmagających się z problemem „drugiego podbródka” a także tzw. „chomików”.

Do często polecanych zabiegów odmładzających w naszych klinikach należy również Termolifting NIR. Zabieg poprawia kondycję skóry twarzy i ciała. Urządzenie emituje promieniowanie podczerwone IR, które podgrzewając włókna kolagenowe, obkurcza je do pierwotnej długości powodując, że skóra odzyskuje elastyczność i napięcie, a zmarszczki zostają wygładzone. Zabiegi są całkowicie bezpieczne i bezinwazyjne.

 

BOTOX ZABIEG ZARÓWNO DLA KOBIET JAK I DLA MĘŻCZYZN

Popularnym zabiegiem, na który decydują się zarówno kobiety jak i mężczyźni jest zabieg na bazie toksyny botulinowej.  

Na terapię często decydują się osoby, które zauważają pierwsze oznaki starzenia się skóry i którzy chcą nadać twarzy młodszy, mniej surowy wygląd. Pierwsze wrażenie jest bowiem ważnym czynnikiem np. w negocjacjach biznesowych. 

Botox znajduje zastosowanie także w niwelowaniu nadmiernej potliwości (dotyczy to szczególnie pach, dłoni i stóp). 

Zabieg ostrzykiwania Botoxem zalecany jest w chwili powstania zauważalnych zmarszczek – tylko wtedy skutecznie można wygładzić skórę i powstrzymać ich dalsze pogłębianie się. Na wyraźniejsze bruzdy lekarz zarekomenduje większe dawki Botox’u. Zabieg ten często łączony jest z mezoterapią preparatami na bazie m.in. kwasu hialuronowego.  

Po wprowadzeniu przez lekarza niewielkiej ilości preparatu w okolice zmarszczek mimicznych następuje neutralizacja działania neuronów, które odpowiadają za przesyłanie do mięśni impulsu do skurczu. Dzięki neutralizacji, mięśnie nie działają przez okres od 6 do 8 miesięcy. W tym czasie skóra odpoczywa, zmarszczki wygładzają się, a mięsień „oducza” się skurczu – dając naturalny i wypoczęty wygląd. 

Botox doskonale sprawdza się w eliminacji zmarszczek mimicznych twarzy – tzw. kurzych łapek wokół oczu, zmarszczek palacza, zmarszczek na czole i bruzdy między brwiami (lwia zmarszczka). Ponadto można uzyskać efekt podniesienia opadających powiek czy uniesienia opadniętych kącików ust. Zabieg ostrzykiwania Botox’em koryguje linię żuchwy. 

Zabieg wykonywany jest przez lekarza, który podskórnie – przy pomocy bardzo cienkiej igły – ostrzykuje wyznaczony obszar zabiegowy niewielkimi dawkami preparatu. Procedura zabiegowa jest szybka i prosta. 

Zabieg trwa kilkanaście minut,  jest praktycznie bezbolesny (towarzyszy mu uczucie lekkiego nakłuwania) niektóre osoby szczególnie wrażliwe na ból decydują się na znieczulenie miejscowe.

Botox jest również wykorzystywany w leczeniu nadmiernej potliwości – jest on bezpośrednio wstrzykiwany w obszar pach lub w inne wybrane miejsce. Powstrzymuje działanie nerwów, które połączone są z gruczołami wydzielania zewnętrznego. W efekcie wydzielanie potu zostaje zahamowane.

 

Umów się na wizytę telefonicznie

phone
882 11 88 90
12-3-461-161
Gabinet otwarty:
poniedziałek - piątek: 8:00 - 20:00
sobota: nieczynne

Zobacz jak dojechać

ASPALIA
Centrum medycyny estetycznej

ul. Wł. Żeleńskiego 86, 31-353 Kraków

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI