fbpx

Blog

Medycyna regeneracyjna

Medycyna regeneracyjna naturalny sposób na odżywienie i odmłodzenie skóry

Zastanawiasz się czy istnieje zabieg, który w bardzo krótkim czasie pozwala odżywić i odmłodzić skórę? Medycyna regeneracyjna to dynamicznie rozwijająca się dziedzina medycyny, która poświęca coraz więcej uwagi czynnikom naprawczym: płytkom krwi, czynnikom wzrostu, a także komórkom macierzystym. Teraz możliwe jest zastępowanie starych, uszkodzonych komórek – nowymi.

Komórki macierzyste występują w organizmie każdego człowieka. To dzięki nim możliwe jest tworzenie nowych tkanek. Choć obecne są w ciele przez całe życie, to wraz z upływem czasu i starzeniem się organizmu ich potencjał, a także liczba maleje. Nie bez powodu określane są mianem komórek „długowieczności”. Komórki macierzyste mają olbrzymi wpływ na procesy naprawcze zachodzący w naszym organizmie. Z powodzeniem radzą sobie z odżywieniem skóry, redukcją zmarszczek, spłyceniem blizn. Oprócz poprawiania urody, zabiegi z zakresu medycyny regeneracyjnej wykorzystywane są również w ortopedii w leczeniu stawów, stanów zapalnych, a także chorób zwyrodnieniowych.

Organizm ludzki ma własny potencjał do szybkiej regeneracji i odbudowy tkanek, które pozwalają na wywołanie procesów odpowiedzialnych za gojenie się ran. Kluczowym elementem za to odpowiedzialnym są płytki krwi, które są bardzo bogate w substancje, popularnie określane jako czynniki wzrostu. Medycyna regeneracyjna z powodzeniam wprowadza substancje odpowiedzialne za stymulację procesów naprawczych za pomocą osocza i fibryny bogatopłytkowej.

Zabiegi oparte na krwiopochodnym materiale autologicznym, pozyskiwanym z krwi własnej pacjenta, to przede wszystkim koncentraty płytkowe zawierające wiele czynników przyspieszających budowę nowych komórek. W metodzie klasycznej – osocza bogatopłytkowego – płytki krwi natychmiast uwalniają duże stężenia czynników wzrostu. Z kolei w przypadku fibryny bogatopłytkowej PRF płytki krwi osiadają na włóknach fibrynowych i powoli uwalniają czynniki wzrostu.

Terapia osoczem bogatopłytkowym polecana jest osobom posiadającym skórę zmęczoną z oznakami starzenia, a także pozbawioną blasku i wymagającą silnej regeneracji. Dodatkowo osocze bogatopłytkowe wykorzystywane jest do leczenia łysienia androgenowego.

Zabieg z udziałem fibryny bogatopłytkowej polecany jest osobom z zaawansowanymi oznakami starzenia się skóry m.in. głębszymi bruzdami, kurzymi łapkami, a także z ubytkami w tkankach wywołanymi np. bliznami po trądziku.

Procedury lecznicze wymagające użycia własnej krwi pacjenta, czyli materiału autologicznego, zaliczane są do jednych z najbezpieczniejszych zabiegów medycyny estetycznej, ze względu na znikome ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych lub nietolerancji. Zabieg szczególnie polecany dla alergików i osób ceniących naturalne metody umożliwiające regenerację i odżywienie skóry.

Umów się na wizytę telefonicznie

phone
882 11 88 90
12-3-461-161
Gabinet otwarty:
poniedziałek - piątek: 8:00 - 20:00
sobota: nieczynne

Zobacz jak dojechać

ASPALIA
Centrum medycyny estetycznej

ul. Wł. Żeleńskiego 86, 31-353 Kraków

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI