fbpx
 

Blog

usuwanie zmarszczek kwas hialuronowy

Pielęgnacja skóry okolic oczu

 Pielęgnacja skóry okolic oczu

Skóra okolic oczu jest nawet do 7 razy cieńsza niż na pozostałej części twarzy, dlatego wymaga bardzo delikatnej i systematycznej pielęgnacji. Ze względu na swoją delikatność, narażona jest na szybkie starzenie, powstawanie zmarszczek, kurzych łapek, sińców, a także worków pod oczami.

Oprócz pielęgnacji w domu, warto skorzystać z zabiegów z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej, które przywrócą skórze okolic oczu jędrność i blask.

Starzenie się skóry jest naturalnym procesem polegającym na zmniejszeniu biologicznej aktywności komórek organizmu. Nasza skóra z wiekiem wolniej się regeneruje, a osłabione działanie hormonów, palenie papierosów, zła dieta oraz nadmierna ekspozycja twarzy na działanie promieni słonecznych przyspieszają procesy starzenia. Niestety najszybciej tym procesom poddaje się skóra wokół oczu. Oprócz tego, że jest znacznie cieńsza od skóry np. na policzkach to wokół oczu praktycznie nie ma gruczołów łojowych oraz podściółki tłuszczowej. W tym obszarze mamy także utrudnione krążenie krwi oraz limfy. Dodatkowo skóra wokół oczu niemal cały czas poddawana jest kurczeniu i rozciąganiu – nie sposób powstrzymać przecież mrugania. Po 20. roku życia skóra twarzy zaczyna tracić kolagen i elastynę, które zapewniają jej jędrność, a pod oczami zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki mimiczne, określane mianem kurzych łapek. Bardzo istotnym aspektem w pielęgnacji skóry okolic oczu jest systematyczna pielęgnacja w domu. Przede wszystkim należy stosować delikatne kosmetyki najlepiej hypoalergiczne, a także pić duże ilości wody mineralnej, gdyż skóra nawodniona od środka wygląda po prostu młodziej. Systematycznie warto korzystać także z zabiegów z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej.

Jednym z pierwszych objawów starzenia się skóry jest jej suchość, spowodowana utratą zdolności do wiązania wody i zatrzymywania jej w naskórku. Nic więc dziwnego, że w ostatnim czasie taką popularnością cieszy się kwas hialuronowy. Dzięki zdolności wiązania cząsteczek wody jest on kluczem do młodości skóry. Kwas hialuronowy otaczając włókna kolagenu i elastyny warunkuje ich dobrostan, co zapewnia skórze młody wygląd. To fizjologiczny składnik tkanek, który w skórze jest częścią macierzy międzykomórkowej skóry właściwej – dlatego podany do skóry jest przez nią tak dobrze tolerowany. Spotykamy go obecnie w wielu kosmetykach, ale jeśli chcemy dogłębnie nawilżyć i odświeżyć skórę możemy zdecydować się na zabieg medycyny estetycznej.

Świetnymi zabiegami odżywiająco – rewitalizującymi skórę okolic oczu jest osocze bogatopłytkowe lub fibryna bogatopłytkowa. Zabiegi polegą na pobraniu krwi własnej pacjenta poprzez specjalny zestaw do pobierania krwi bezpośrednio probówek, które następnie umieszcza się w specjalnej do tego celu wirówce laboratoryjnej i wiruje z odpowiednią prędkością i czasie. Płytki krwi zostają oddzielone od pozostałych składników, a następnie zagęszczone i zawieszone w osoczu krwi. Koncentrat bogatopłytkowy wraz z osoczem odciągany jest do strzykawki. Odpowiednio przygotowany preparat osocza bogatopłytkowego wstrzykuje się do skóry w wybrane miejsca. Zabieg doskonale rewitalizuje skórę okolic oczu, niweluje sińce i cienie pod oczami, a także spłyca zmarszczki. Wygładzenie zmarszczek można uzyskać także poprzez botoks.

Kolejnym zabiegiem, który doskonale ujędrnia skórę okolic oczu, a także niweluje cienie i sińce po oczami jest karboksyterapia. Terapia polega na śródskórnym lub podskórnym precyzyjnym wstrzykiwaniu przy użyciu niewielkiej igły kontrolowanych dawek dwutlenku węgla (CO2), który przenika do okolicznych tkanek. Efektem jest rozszerzenie naczyń krwionośnych i przyspieszenie procesu tworzenia sieci nowych naczyń krwionośnych. Dodatkowo, w miejscu podawania CO2, zwiększa się przepływ krwi, która transportuje tlen i składniki odżywcze. Poprawia się także mikrokrążenie. Celem leczenia jest wywołanie silnego dotlenienia oraz poprawy mikrokrążenia i odżywienia okolic poddanych leczeniu, co skutkuje silną regeneracją, ujędrnieniem, a także  zwiększeniem elastyczności i napięcia tkanek.

 

Umów się na wizytę telefonicznie

phone
882 11 88 90
12-3-461-161
Gabinet otwarty:
poniedziałek - piątek: 8:00 - 20:00
sobota: nieczynne

Zobacz jak dojechać

ASPALIA
Centrum medycyny estetycznej

ul. Wł. Żeleńskiego 86, 31-353 Kraków

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI