fbpx
 

Blog

Jesienno – zimowe zabiegi na twarz

 

Jesienno-zimowe zabiegi na twarz

Jesienią i zimą możemy pozwolić sobie na szaleństwa zabiegowe. Terapie z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej, z których nie możemy korzystać latem, jak najbardziej mają zielone światło do ich wykonywania w chłodniejszych porach roku.

Dostosowane do różnych problemów i rodzaju skóry nowoczesne zabiegi potrafią zdziałać cuda. Jeśli na twarzy mamy liczne przebarwienia, rozszerzone pory, skóra jest przesuszona i niedotleniona warto sięgnąć po sprawdzone rozwiązania dopasowane do problemu skóry.

Przywracanie jędrności i poprawa owalu twarzy

Utratę owalu twarzy możemy skorygować za pomocą bezinwazyjnego liftingu. Terapia Harmony NIR to metoda, która działa ujędrniająco na skórę bez użycia skalpela, a to wszystko dzięki promieniowaniu podczerwone IR, które emitowane jest przez specjalną, szafirową głowicę. Na efekty nie musimy długo czekać. Widać go od razu. Skóra po zabiegu jest wyraźnie napięta, zagęszczona i odzyskuje elastyczność.

Jesień – idealna pora na zabiegi laserowe

Twoja skóra jest szara, zmęczona z rozszerzonymi porami i przebarwieniami?. Możesz pozwolić sobie na zabiegi laserowe.

Zmarszczki, przebarwienia, rozstępy, blizny? Doskonałą terapią będzie laser frakcyjny. Emerge to technologia zabiegowa posiadająca Certyfikat FDA potwierdzający skuteczność swojego działania. To idealna propozycja laseroterapii dla osób, które zmagają się z problemami małych blizn, rozstępów, a także nierównym kolorytem skóry. Ten nowoczesny laser frakcyjny, przeznaczony jest do usuwania niedoskonałości skóry za pomocą specjalnie dopranej długości lasera frakcyjnego. Doskonale sprawdza się również w przypadku drobnych zmarszczek, czy też „kurzych” łapek w okolicy oczu.
Jak działa zabieg Emerge?
Laser frakcyjny współpracuje ściśle z energią w postaci mikrowiązek światła, które w sposób kontrolowany uszkadzają wybrane obszary naskórka i skóry właściwej. Następnie odbywa się naturalny proces gojenia się skóry. Uszkodzone komórki zastępowane są nową, zdrową tkanką. W efekcie końcowym możemy cieszyć się zdrową i młodszą skórą.

Najważniejsze nawilżanie

Jednym z najbardziej istotnych elementów pielęgnacyjnych skóry, jest jej odpowiednie nawilżanie i zapobieganie utraty wody. Zabiegi nawilżające wzmacniają barierę ochronną skóry, chronią przed czynnikami zewnętrznymi i zapobiegają przedwczesnemu starzeniu się. W przypadku nawilżenia skóry możemy skorzystać z szeregu zabiegów z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii. Bardzo popularna i skuteczna jest mezoterapia oraz osocze bogatopłytkowe. Pierwsza polega na podaniu wgłąb skóry substancji leczniczych, witaminowych np. kwas hialuronowy, aminokwasy, sole mineralne. W przypadku mezoterapii osoczem bogatopłytkowym, do zabiegu wykorzystywany jest materiał własny, czyli krwi pobranej od pacjenta, którą poddaje się odwirowaniu, w celu wytrącenia się osocza bogatopłykowego. Taki materiał trafia wgłąb skóry pacjenta. Jest to terapia najbardziej naturalna.

Polecane są również terapie łączone, uzupełniające, które przynoszą oczekiwane efekty w krótszym czasie. W pierwszej kolejności ważne jest, aby skóra przed zabiegiem została dokładnie oczyszczona. Tutaj idealnie sprawdzi się peeling kawitacyjny i maska oczyszczająca. Tak przygotowana twarz jest gotowa na przyjęcie składników aktywnych. Za odpowiednie nawilżenia skóry odpowiedzialny jest m.in. kwas hialuronowy, dlatego dobrze, aby w zabiegach, z których korzystamy ten składnik odgrywał główną rolę.

Terapia przeciwzmarszczkowa

Starzejąca się z wiekiem skóra traci jędrność i elastyczność. Pojawiają się zmarszczki i spada poziom nawilżenia skóry. Możemy w sposób skuteczny opóźnić procesy starzenia poprzez zdrową dietę, zdrowy styl życia, a także systematyczną pielęgnację, zarówno w domu jak i w gabinecie.

Bardzo skutecznym zabiegiem przeciwzmarszczkowym i ujędrniającym jest fotoodmładzanie IPL. Terapia minimalizuje efekty starzenia się skóry, redukuje przebarwienia, a także stymuluje produkcję kolagenu. Fotoodmładzanie to również idealny zabieg dla osób, które mają na twarzy zmiany naczyniowe, rumień, a także trądzik. Efekty po zabiegach są spektakularne. Skóra odzyskuje blask, wyrównuje się jej koloryt. Jest wyraźnie odmłodzona i ujędrniona. W przypadku plam pigmentacyjnych i pękających naczynek widać znaczną redukcję. Zmarszczek można pozbyć się także poprzez botoks.

Umów się na wizytę telefonicznie

phone
882 11 88 90
12-3-461-161
Gabinet otwarty:
poniedziałek - piątek: 8:00 - 20:00
sobota: nieczynne

Zobacz jak dojechać

ASPALIA
Centrum medycyny estetycznej

ul. Wł. Żeleńskiego 86, 31-353 Kraków

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI