fbpx
 

Blog

Jak odpowiednio nawilżyć skórę?

Jak odpowiednio nawilżyć skórę

Skóra jest naszym naturalnym płaszczem ochronnym. W zależności od partii ciała „nasz płaszcz” może mieć jednak różną grubość. Im cieńsza jest nasza skóra, tym bardziej narażona jest ona na czynniki zewnętrzne i procesy starzenia. Dlatego pierwsze zmarszczki pojawiają się zazwyczaj w okolicach oczu.

Starzenie się skóry jest naturalnym procesem polegającym na zmniejszeniu biologicznej aktywności komórek organizmu. Nasza skóra z wiekiem wolniej się regeneruje, a osłabione działanie hormonów, palenie papierosów, zła dieta oraz nadmierne wystawianie na działanie promieni słonecznych przyspieszają procesy starzenia. Najszybciej procesom tym poddaje się skóra wokół oczu. Jest to związane z jej budową – jest ona cztery razy cieńsza niż na policzkach, a jej grubość wynosi zaledwie ok. 0,5 mm. Wokół oczu praktycznie nie ma gruczołów łojowych oraz podściółki tłuszczowej. W tym obszarze mamy także utrudnione krążenie krwi oraz limfy. Dodatkowo skóra wokół oczu niemal cały czas poddawana jest kurczeniu i rozciąganiu – nie sposób powstrzymać przecież mrugania. Około 20. roku życia skóra twarzy zaczyna tracić kolagen
i elastynę, które zapewniają jej jędrność, a pod oczami zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki mimiczne, określane mianem kurzych łapek. Na proces starzenia się skóry okolicy powiek niekorzystnie wpływają także nawracające zmiany wypryskowe w przebiegu alergii. Do zmian wypryskowych w tej okolicy mogą przyczynić się substancje lotne (występujący np. w lakierach do włosów i paznokci). Dlatego też, aby właściwie zadbać o delikatną skórę wokół oczu, warto pielęgnować ją delikatnymi hypoalergicznymi kosmetykami oraz pomóc jej specjalistycznie w gabinecie medycyny estetycznej.

Nawilżenie kluczem do młodego wyglądu
Jedną z najważniejszych zasad dbałości o wygląd skóry jest picie dużej ilości wody. „Nawodniona od środka” skóra wygląda zdrowiej i młodziej. Jednym z pierwszych objawów starzenia się skóry jest jej suchość, spowodowana utratą zdolności do wiązania wody i zatrzymywania jej w naskórku. Nic więc dziwnego, że w ostatnim czasie taką popularnością cieszy się kwas hialuronowy. Dzięki zdolności wiązania cząsteczek wody jest on kluczem do młodości skóry. Kwas hialuronowy otaczając włókna kolagenu i elastyny warunkuje ich dobrostan, co zapewnia skórze młody wygląd. To fizjologiczny składnik tkanek, który w skórze jest częścią macierzy międzykomórkowej skóry właściwej – dlatego podany do skóry jest przez nią tak dobrze tolerowany. Spotykamy go obecnie w wielu kosmetykach, ale jeśli chcemy dogłębnie nawilżyć i odświeżyć skórę możemy zdecydować się na zabieg medycyny estetycznej. Kwas hialuronowy wykorzystany sprawia, że głębokie warstwy skóry zostają nawodnione, a drobne bruzdy i zmarszczki są mniej widoczne. Skóra nabiera zdrowego i świeżego wyglądu oraz staje się bardziej elastyczna i aksamitna w dotyku. Zabiegom można poddać całą twarz lub tylko skórę pod oczami. Dla wygładzenia zmarszczek polecamy także zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej.

Umów się na wizytę telefonicznie

phone
882 11 88 90
12-3-461-161
Gabinet otwarty:
poniedziałek - piątek: 8:00 - 20:00
sobota: nieczynne

Zobacz jak dojechać

ASPALIA
Centrum medycyny estetycznej

ul. Wł. Żeleńskiego 86, 31-353 Kraków

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI