fbpx
 

Blog

Osocze bogatopłytkowe – naturalna rewitalizacja skóry

 

Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe zyskało miano „eliksiru młodości” i bardzo szybko wskoczyło do palety najbardziej pożądanych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Trudno wyobrazić sobie bardziej naturalny i bezpieczny preparat pozwalający uzyskać piękny wygląd.

Osocze bogatopłytkowe to zabieg regeneracyjny, który polega na wstrzykiwaniu pacjentowi własnej krwi, a konkretnie osocza bogatopłytkowego, w celu wypełnienia zmarszczek i odmłodzenia skóry. Jest to alternatywa dla kobiet, które obawiają się operacji plastycznej. Z zabiegu usuwania zmarszczek bez użycia skalpela skorzystała już m.in. Kim Kardashian.

Niezwykłe właściwości rewitalizujące skórę uzyskujemy za pomocą preparatu krwiopochodnego, który uzyskujemy w procesie odwirowania krwi pobranej od pacjenta.

W medycynie estetycznej najczęstsze zastosowanie osocza bogatopłytkowego występuje w przypadku osób, które chcą poprawić stan i jakość skóry. Zabieg składa się z dwóch etapów. Pierwszy polega na pobraniu niewielkiej ilości krwi obwodowej od pacjenta, którą poddaje się wirowaniu w specjalnym urządzeniu. Skóra poddana zostaje znieczuleniu i jest gotowa na przyjęcie osocza bogatopłytkowego.

Terapia przeznaczona jest dla osób, które zmagają się z oznakami starzenia się skóry, głębokimi zmarszczkami, bliznami potrądzikowymi, a także łysieniem.

Osocze bogatopłytkowe to również doskonała alternatywa dla osób posiadających skórę wiotką, przesuszoną i pozbawioną blasku.

Efekty uzyskane po zabiegu:

  • elastyczna i jędrna skóra,
  • poprawa ukrwienia skóry,
  • wygładzenie zmarszczek i fałdów,
  • przyspieszenie procesów gojenia po zabiegach medycyny estetycznej.

Osocze bogatopłytkowe to także zabieg stworzony dla alergików, którzy są uczuleni na składniki preparatów wypełniających zmarszczki, ponieważ preparat powstały z własnej krwi jest biologicznie obojętny i nie niesie za sobą ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej.

Osobom, które chciałyby wygładzić zmarszczki, polecamy zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej.

Umów się na wizytę telefonicznie

phone
882 11 88 90
12-3-461-161
Gabinet otwarty:
poniedziałek - piątek: 8:00 - 20:00
sobota: nieczynne

Zobacz jak dojechać

ASPALIA
Centrum medycyny estetycznej

ul. Wł. Żeleńskiego 86, 31-353 Kraków

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI